LG, Mobile Bölümü İçin Yeni CEO Atadı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

LG, az sayıda firmanın başarıyı yakaladığı, Android cihazları için ürün üreten ve ürünleriyle Android telefon pazarında payı küçümsenemeyecek boyutlarda olan başarılı geliştiricilerden biri. Başlarda kitlesel etkiyi yakalayamayan firma, doğru adımlarla konumunu yükseltti. Geçtiğimiz ay ki rekor Android cihaz satış rakamlarına bakıldığında, LG‘nin akıllı cep telefonu pazarında ciddi olduğu görülüyor ve bu da firmayı mobile bölümünün CEO‘sunu değiştirmeye teşvik etti.

Andronova

İlk etapta akıllara gelen “madem istatiksel sonuçlar iyi yönde gidiyor, neden CEO değiştirildi?” sorusuna karşılık, yeni atanan mobile bölümü CEO‘sunun getirildiği yeri hak ettiği anlaşılıyor. June Cho, 1 Ocak’tan itibaren LG Corporation‘ın başkanlık görevinden ayrılarak, yeni CEO olarak mobile bölümünde görevine başlayacak. Juno Cho, LG’nin 2000 ile 2007 yılları arası Kuzey Amerika mobile iş stratejilerini yöneten biri olarak mobile sektörünü çok iyi biliyor.

Mevcut CEO Jong-seok, LG Mobile‘den ayrılıp Teknoloji Geliştirme Şefliğine kaydırılacak ve daha önceki iş başarısına bakıldığında, bunun firmaya etkisi de büyük olacak.

LG‘nin son üst seviye telefonu olan LG G3’ün başarısının ardından, bir sonraki üst modelini merakla bekliyor olacağız.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.