4.5G Bazı Yerlerde Çekmiyor? Turkcell Vodafone Türk Telekom

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

4.5G her yerde çekiyor mu? 4.5G bazı yerlerde çekmiyor Turkcell Vodafone Türk Telekom (Avea). Telefonumda LTE açtığımda 3G simgesi çıkıyor 4.5G çıkmıyor nedeni nedir? LTE açık ama 4.5G yerine 3G çıkıyor 4.5G hızına ulaşamadım internet hızım çok düşük gösteriyor. LTE açık ama ekranda 3G simgesi yazıyor neden LTE açılmıyor? 4.5G LTE açtığımda şebeke sinyal seviyesi çok düşüyor. 1 yada 2 sinyal seviyesine iniyor.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

4.5G’ ye geçiş yapan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom (Avea) kullanıcıları bazı bölgelerde LTE yani 4.5G çekmediği hatta LTE yazısı yerine 3G simgesinin ekranda görüldüğünü belirttiler. Evet bende denediğimde durum aynı yani her yerde 4.5G çekmiyor. Acaba 4.5G bazı bölgelerde bulunmuyor mu! Yada bazı bölgelerde yer alan 4.5G baz istasyonu yetersiz mi kalıyor!

Türk Telekom Turkcell Vodafone 4.5G internet hız testi ve Telefonda 4.5G simgesi yok ayarı nerede LTE nedir haberlerimizi incelemek ister misiniz?

4.5G bazı yerlerde çekmiyor

4.5G bazı yerlerde çekmiyor turkcell vodafone türk telekom

4.5G bazı yerlerde çekmiyor

4.5G sorunu yaşamadan önce operatörle iletişime geçtim. 4.5G geçiş yapamadan önce sim kartın 4.5G’ ye uyumlu olup olmadığı ve telefonumun 4.5G’ ye uyumlu olup olmadığı kontrol edildi. Evet geçiş yapılabilir şuan sorun yok cevabını aldım. Ara ara denedim LTE simgesi ekrana gelmedi. LTE açtığımda 3G simgesi geldi. Acaba telefon kaynaklı bir sorun mu vardır diye söylendim! Operatörle görüştüm, bulunduğum bölgeyi kontrol ettiler. Mümkünse farklı bir cihazda 4.5G hizmetini deneyip duruma göre bize tekrar geri dönüş yapınız. Onun yerine 4.5G’ yi farklı yerlerde denedim. Evet 4.5G aktif kullandım. Yani telefonumda sorun yok.

4.5G hız testi yaptığımda bazı bölgelerde farklı sonuçlar aldım. En son hız testi sonucu 46 – 52 Mbps değerlerine ulaştım. Unutmadan 4.5G’ yi kullandığım yerlerde LTE simgesi ekranda yer alıyordu. 4.5G olmayan bir yere geçtiğimde 3G’ ye geçiyordu.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Yukarıdaki durumu operatörle paylaştım. Sorunlu alan için açık adres bilgisini aldılar ve şunu söylediler “şuan 4.5G tam aktif değil. Bazı bölgelerde sorun yaşanabilir. Bunun için çalışmalarımız devam ediyor” Kısaca sizde aynı sorunu yaşıyorsanız ve illa da 4.5G diyorsanız e artık 4.5G olan yerlerde cihazı kullanabilirsiniz. Bunu ben demiyorum operatör dedi.

4.5G bazı yerlerde çekmiyor

4.5G bazı yerlerde çekmiyor turkcell vodafone avea

4.5G bazı yerlerde çekmiyor nedenini önce siz bulun!
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir