LG’nin Sızdırılan Gizemli Telefonu Optimus G2 olabilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz ay LG yetkilileri tarafından doğrulan Optimus G2 şu sıralar bir hayli gündemde. Sıra dışı bir tasarım sunması beklenen telefonun  5.9 ya da 6mm kalınlığında olacağı  yönünde ciddi iddialar dillendirilirken; telefondaki ses ve güç tuşlarının bir şekilde arka bölüme konumlandırılacak olması Optimus G2’den beklenen sıra dışı tasarımın detaylarından olabilir.

teknik destek

Kısa süre önce Bluetooth SIG sertifikası alan telefon AnTuTu Benchmark testinde de görünmüştü. Test raporunda üç farklı versiyon olarak beliren telefonda 2.0GHz frekans hızına çalışan Krait 400 mimaril 4 çekirdekli Qualcomm 800 işlemcisi yer bulmaktaydı. Optimus G Pro’nun Qualcomm 600 işlemcisine sahip olduğu ön görüldüğünde Optimus G Pro’dan daha güçlü bir işlemci beklenmesi gayet doğal ve bu işlemcinin Qualcomm 800 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Diğer detaylar ise 2GB RAM, Adreno 330 GPU, Android 4.2.2 ve 13MP çözünürlüklü kamera şeklinde sıralanıyor.

media 16934

Optimus G2’nin işlemci birimi aşağı yukarı şekillenirken en çok merak edilen noktalardan bir olan tasarım cephesinden de somut bilgiler gelmeye başladı. Mobil dünyasının en önemli sızıntı kaynağı olan ve bir süre önce HTC One Mini’ye ait bir görsel paylaşan @evleaks, yılın ikinci yarısında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde duyurulması planlanan Optimus G2’ye ait bir görseli de paylaştı.

Sızdırılan görsel LG’nin tasarım dilinde ciddi anlamda değişiklikler yapacağını göstermekte. Bakıldığı zamanda daha önceki LG telefonları ile bağdaşmayan tasarım daha çok Nexus 4’ten esintiler sunuyor. Ekran çerçevesi oldukça ince tutulan telefonun ön bölümünde herhangi bir fiziksel ya da kapasitif buton yer almıyor. Muhtemelen telefonun ekranında sanal düğmeler yer bulacak.

Ekran, boyutu itibariyle 5-inçten daha fazlasını sunuyor fakat sanal tuşların yer bulacak olması kullanılabilir ekran boyutunu 5-inç seviyesine indirgeyebilir. Esnek OLED ekran çalışmalarında kayda değer bir ilerleme kaydeden LG Display, söz konusu Full HD çözünürlüklü ilk panelini Optimus G2’de kullanabilir. Özellikle LG cephesinde bu yönde sıkı çalışmalar yürütülüyor ve Güney Koreli üretici esnek ekranlı ilk telefonu Samsung’dan daha önce mobil dünyasına sunmak istiyor.

kaynak: androidOS

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın