LG, Üst Düzey İşlemci Üzerinde Çalıştığını Söyledi!

Samsung’un Qualcomm’un Snapdragon 810 işlemcisi yerine, devasa yatırım yaparak kurduğu yeni işlemci fabrikasının ürünü olan kendi işlemcisi Exynos’a ağırlık verme kararının ardından, şimdi de LG’ kendi üst seviye işlemcisi üzerinde çalıştığını duyurdu.

Andronova

Geçtiğimiz sene mobil cihazlar için geliştirdiği Nuclun işlemcisinin başarılı olamamasının ardından, LG de geleceğe yönelik bazı önemli adımlar atması gerektiğini anlamış görünüyor.

Edinilen bilgilere göre, kısa süre önce LG’nin üzerinde çalıştığı 4 x Cortex-A57 ve 4 x Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan şekiz çekirdekli işlemcisinde bazı sorunlarla karşılaşıldı ve bunun ardından Koreli firma hiç zaman kaybetmeden Cortex-A72 çekirdek tasarımlarına odaklandı.

Şuanda LG’nin üzerinde çalıştığı 64-bit’lik yeni nesil ARM’nin Cortex-А72 çekirdek tasarımının güçlü bir meyvesi olacak bu işlemcinin 2016’nın başlarında hazır olacağı belirtiliyor. Mobil cihazlara güç veren, Qualcomm ve Samsung’un liderliği sürdürdüğü işlemciler pazarına güçlü bir giriş yapmak isteyen LG’nin bu hamlesinin rakip firmalarda endişe oluşturacağa benziyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.