LG ve Nokia Aralarında Akıllı Telefon Patent Lisans Anlaşması Yaptı!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Son günlerde akıllı telefon pazarında değişik olaylar zuhur ediyor. Muhtemel sebep veya daha doğrusu fitili ateşleyen etkenin Çinli üreticilerin pazarda etkisini arttırması olan, devlerin pazarda tutuna bilmek ve yok olmamak için çabalarını görüyoruz.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Bir taraftan Blackberry’nin Android‘li akıllı telefon üretme kararı ve bunun için Samsung ile ortaklaşa bir çalışma yapacak olması haberiyle yankılanan piyasa, şimdi LG ve Nokia‘nın aralarında akıllı telefonlar için patent lisans anlaşması yapmasıyla iyice hareketlendi.

Bir zamanlar piyasanın lideri olan ve bir çok kişinin akıllı telefonlarla tanışmasına vesilen olan Nokia, iflasın eşiğine geldiği anda Microsoft tarafından satın alınmıştı. Buna rağmen elinde bulunan bir çok akıllı telefon patentiyle hala bir güç olmayı devam ettiren Nokia, LG ile arasında patent lisans anlaşması yaptı.

Bu aslında Nokia‘nın değil, LG‘nin menfaatine bir anlaşma ve bu sayede LG akıllı telefonlarında kullanacağı bir çok teknoloji için Nokia’ya ödeyeceği patent lisans ücretlerini azaltmış olacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir