Linux Dağıtımı Quantum OS, Materyal Tasarım

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Yeni Linux Dağıtımı Quantum OS, Materyal Tasarım‘ını Kullanıyor!

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Hepimiz Google’ın yeni işletim sistmi Android 5.0 Lollipop‘u beğeniyoruz. Özellikle Lolipop’ta kullanılan yeni Materyal Tasarım ise göz kamaştırıyor. Peki bu görsel şöleni bilgisayarınızda da kullanmak istemez miydiniz? Evet dediğiniz duyar gibiyim 🙂 Bir Linux işletim sistemi dağıtımı olan Quantum OS (eski adıyla Quartz OS) bu isteğimizi yerine getiriyor.

Quantum OS, JavaScript tabanlı QML dilinin gücüyle Materyal Tasarım‘ı Linux ile bir araya getiriyor. Kaynak kodları GitHub’ta yayınlanmasına rağmen, henüz yapım aşamasında olan ve genel kullanıma hazır olmayan Quantum OS, bir süre daha Ubuntu benzeri Linux dağıtımlarını kullanmamızı gerektirecek.

Quantum OS‘tan Michael Spencer ve takımı, Google+’tan Quantum OS’a ait video görüntülerini ve bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

quantum-os-material-linux-1-710x443
quantum-os-material-linux-2

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Kaynak: Google+ (Quantum OS)

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak