Linux Dağıtımı Quantum OS, Materyal Tasarım

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yeni Linux Dağıtımı Quantum OS, Materyal Tasarım‘ını Kullanıyor!

Andronova

Hepimiz Google’ın yeni işletim sistmi Android 5.0 Lollipop‘u beğeniyoruz. Özellikle Lolipop’ta kullanılan yeni Materyal Tasarım ise göz kamaştırıyor. Peki bu görsel şöleni bilgisayarınızda da kullanmak istemez miydiniz? Evet dediğiniz duyar gibiyim 🙂 Bir Linux işletim sistemi dağıtımı olan Quantum OS (eski adıyla Quartz OS) bu isteğimizi yerine getiriyor.

Quantum OS, JavaScript tabanlı QML dilinin gücüyle Materyal Tasarım‘ı Linux ile bir araya getiriyor. Kaynak kodları GitHub’ta yayınlanmasına rağmen, henüz yapım aşamasında olan ve genel kullanıma hazır olmayan Quantum OS, bir süre daha Ubuntu benzeri Linux dağıtımlarını kullanmamızı gerektirecek.

Quantum OS‘tan Michael Spencer ve takımı, Google+’tan Quantum OS’a ait video görüntülerini ve bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

quantum-os-material-linux-1-710x443
quantum-os-material-linux-2

Kaynak: Google+ (Quantum OS)

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.