Masaüstü bilgisayar kablosuz internette nasıl bağlanır?

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 masaüstü bilgisayarı nasıl kablosuz internette bağlayabilirim? Masaüstü bilgisayar Wifi kablosuz internette çevrilebilir mi?

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Masaüstü bilgisayar nasıl kablosuz internete bağlanır? Günümüzde bilgisayar kullanıcılarının çok büyük bir kısmı, gerek evlerinde, gerekse iş yerlerinde internet bağlantılarını kablosuz modem üzerinden gerçekleştirmektedir. Çünkü kablosuz modemlerin kullanıcılar için sağladığı pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar arasında en önemli olanı ise kablo kirliliğinin ortadan kalkıyor olmasıdır.  

Bu konuda diz üstü bilgisayarlar hiç bir ekstra işleme gerek kalmadan kablosuz modemler aracılığı ile internete erişebilir ancak aynı durum masa üstü bilgisayarlar için geçerli değildir? Çünkü diz üstü bilgisayarlarda entegre olarak bulunan wi-fi adaptör masa üstü bilgisayarlarda bulunmuyor.

Masaüstü bilgisayar kablosuz internette bağlama!

Masaüstü bilgisayar kablosuz internette nasıl bağlanır?

Peki, masa üstü bilgisayar kullanıcıları kablosuz olarak nasıl internete erişebilir? Masaüstü bilgisayar kablosuz internette nasıl bağlanır? Masa üstü bilgisayarlar için Wi-fi adaptör kullanılmalı masa üstü bilgisayarlar üzerinden kablosuz olarak internete erişim sağlamak için ilk olarak kablosuz özelliğe sahip bir wi-fi adaptörün olması gerekir. Ancak bu adaptör sayesinde kablosuz modem ve bilgisayar arasında bağlantı yapılabilir.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Adaptörün kurulumu ve bağlantısı ise oldukça basittir.  Herhangi bir w-fi adaptör direkt olarak ana karta ya da usb üzerinden bilgisayara bağlandıktan sonra aygıtın kurulumunun yapılması gerekir. Her aygıt içerisinde kendi driver cdsi bulunur ve kısa bir yükleme işlemi ile aygıt bilgisayara tanıtılabilir. Tanıtma işleminden sonra ise bağlantı yapmak için normal diz üstü bilgisayarlarda izlenilen yol takip edilebilir. Kablosuz modemin bağlantı ayarlarına giriş yaparak ve modem şifresini girerek internete çıkılabilir.  


Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2017, 12:45

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir