Microsoft, Klavye Uygulaması SwiftKey’i Resmen Satın Aldı!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

300 milyondan fazla kullanıcının kullandığı popüler klavye uygulaması Swiftkey, dudak uçuklatan fiyata Microsoft tarafından satın alındı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

İlk olarak 2010 yılında Android‘e gelen ve kısa sürede milyonlarca kişi tarafından beğenilerek indirilen popüler klavye uygulaması, daha sonra 2014 yılında
 iOS‘a da gelerek kullanıcı kitlesini kat ve kat arttırmıştı. Bu gelişmeyle birlikte değeri de oldukça artan Swiftkey, tam olarak 250 milyon dolar değere Microsoft tarafından resmen satın alındı.

Oldukça kullanıcı dostu tuş yerleşimi, yüzlerce arayüz teması, başarılı sürükleyerek yazma yöntemi, 800’den fazla emoji ve daha bir çok faydalı özellikleriyle kullanıcıların ilk tercihi olan popüler klavye uygulaması, bu satın almadan sonra nasıl bir değişim gerçekleştirecek merak konusu. İlk olarak akıllara gelen yeniliğin, kısa süre içerisinde Windows 10 cihazlara da gelecek olduğunu söyleyebiliriz.

Türkçe desteği de bulunan uygulama hem Android hem de iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Aşağıdaki bağlantıdan dilerseniz popüler kalavye uygulamasını kolayca cihazınıza yükleyebilirsiniz.

swiftkey klavye-uygulamasi-goruntu1

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam
  • Swiftkey Android indir
  • Swiftkey iOS indir

Özellikle sürükleyerek yazma özelliğiyle, mesaj yazma konusunda hız rekoru kırabileceğiniz uygulamayla, zamanında en hızlı mesaj yazma alanında Guinness rekorlar kitabına girildiğini de belirtmekte fayda var.

Ayrıca uygulamanın tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube video

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak