Motorola Mobility Resmen Lenovo Firmasının Oldu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

İki yıl önce Google tarafından 12,5 milyar dolara satın alınarak Android telefon üreticilerine karşı bir alternatif oluşturacağı düşünülen ve buna istinaden üreticilerle az da olsa problemler yaşanmasına sebep olan, ancak sonrasında patentleri için satın alındığı görüşleri ağırlık kazanılan Motorola Mobility, birkaç ay önce Çin’li dev Lenovo tarafından satın alınmak üzere başvuruda bulunulmuştu.

Andronova

Bundan 9 ay önce Motorola Mobility‘yi 2,91 milyar dolara satın almak üzere başvuran Lenovo, nihayet kalan son ödemesini de yaparak resmen Motorola Mobility’nin sahibi oldu.

Motorola‘nın resmi bloğunda, “Lenovo şirketler ailesinin üyesidir” ibaresi belirdi. Motorola Mobility’nin COO’su ve Başkanı Rick Osterloh, Lenovo‘nun Moto‘yu ve Motorola’da dahil edildiğinde akıllı telefonlar, giyilebilir cihazlar ve bilgisayarlarını küresel ölçekte geliştireceğini belirtti. Lenovo’nun satın alması sonrası herhangi bir şey değişmeyerek üretimlerine Chicago’da devam edecek olan Motorola Mobility, Motorola, Moto ve DROID markalarını koruyacak. Motorola ayrıca Android için hızlı güncelleme konusundaki odağından da şaşmayacak.

IBM‘i satın alarak Dünya genelinde satışlarını ve kalitesini arttıran Lenovo, Motorola’yı da kısa süre içerisinde Android işletim sistemini kullanan cihaz üreticileri arasındaki büyük yarışa dahil edeceğe benziyor.

Umarız Lenovo, ülkemiz için de telefon satışlarına ağırlık vererek kullanıcılarla Motorola kalitesini yaşatır.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.