Mozilla, Türkiye’deki Firefox Kullanıcıları İçin Yandex’i Seçti!

Andronova
1 Minimum Okuma

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Google ile yollarını ayıran Mozilla, Firefox için bir çok ülkede farklı arama motorunu kullanmaya başladı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Amerika’da Yahoo’yu tercih eden Mozilla, Rusya’da ise Rus arama motoru Yandex’i seçmişti. Firebox’un kullanım oranının yüksek olduğu bir diğer ülke olan Türkiye’de ise, yine Türkiye pazarındaki payını hızla arttıran Yandex arama motoru seçildi.

Buna göre artık Türkçe Firefox’larda varsayılan arama motoru olarak Yandex olacak. Yandex’in Türkiye CEO’su Milena Djuricic yaptığı açıklamada, “Biz Türkiye’de Yandex’in kullanıma açılması sonrasında, önemli ölçüde yol kat ettik ve büyük bir pay elde etmeyi başardık. Halen kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için yoğun çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu ortaklık ile çabalarımızın boşa gitmemiş olduğunu görmek heyecan verici.” dedi.

Türkiye’de arama motoru pazarının %4’üne hakim Yandex, Google’dan sonra en büyük paya sahip. Tarayıcılarda %7’lik paya sahip Firefox’larda Yandex arama motorunun varsayılan olarak kullanılmasıyla Türkiye’deki payının artacağı düşünülüyor.

Sizce Yandex’in seçilmesi doğru tercih mi?

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

ETİKETLİ: , ,
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir