MSN hesabım çalındı nasıl geri alınır?

blank

Microsoft firmasının haber ve portal sitesi olan MSN'den almış olduğunuz hesabınız çalındığında nasıl geri alabileceğinizi bu haberimizde yayınlayacağız.

teknik destek

Microsoft firması şuna teknoloji alanında dünyanın en çok kazanan firmasıdır. Microsoft’a ait MSN portal sitesinden almış olduğunuz hesabınızın çalındığı zaman nasıl geri alabileceğinizi aşağıdaki başlığımız altında anlatmaya çalışacağız.

Bu haberimize başlamadan önce bir hatırlatmada bulunalım. Burada anlatacağımız hesap kurtarma yöntemi @msn.com uzantılı mail adresleri için geçerlidir. Eğer email adresinizin uzantısı @hotmail.com – @outlook.com ise işlemleriniz farklı olacaktır.

MSN Hesabım çalındı nasıl geri alabilirim

Aslında msn üyeliği bir portal hesabıdır. Sadece Microsoft firmasının e-posta adresleri ile değil @gmail, @mynet, @yahoo gibi uzantılı mail adresleri ile de sisteme üyelik yapabilirsiniz. Bundan dolayı çalınan e-posta adresiniz değil msn portalına ait üyelik hesabınızdır.

Bu açıklamamızın ardından MSN hesabınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatmaya başlayalım.

  • İlk olarak account.live.com/ResetPassword.aspx? linkine tıklayınız.
  • Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Açılan ekranda “Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum” seçeneğini seçiniz.

MSN hesabım çalındı nasıl geri alınır?

  • Yukarıdaki seçeneği seçerek ileri tuşuna bastığınızda aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekranda  “microsoft hesabı” bölümüne MSN hesabınızı aldığınız mail adresini yazınız. Ardından ekranda görünen güvenlik kodunu yazarak ileri tuşuna basınız.

MSN hesabım çalındı kurtarma

  • Bu adımdan sonra MSN hesabınız alırken vermiş olduğunuz ikinci e-posta adresinize ait bilgiler karşınıza çıkacaktır. İkinci e-posta adresinizi ilk kutucuğa yazınız. İkinci e-posta adresinizin bir kaç harfi zaten ekranda görünecektir. Eğer hatırlamıyorsanız bu bilgi sizlere yardımcı olacaktır. Bu işlemden sonra sayfanın altında bulunan Kod Gönder tuşuna basınız.

MSN hesap kurtarma

Eğer ikinci e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini seçiniz. Bu işlemden sonra karşınıza doldurmanız gereken bir forum gelecektir. Bu forumda yer alan bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Ayrıca hesabınız alırken vermiş olduğunuz bilgilere yakın bilgiler verirseniz hesabınızı kurtarma olasılığınızda o kadar artmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2017, 12:26

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!