Android telefondan iPhone veri aktarma programı

Eski Android' i yeni iPhone' a aktarmak için kullanılacak en iyi program hangileri diye merak duyanlar için önereceğimiz üç uygulama var. İşlemlerde çoklu yazılım tercih ediniz.

Android telefondan iPhone veri aktarma programı
müşteri hizmetleri

Android telefon kullanıyorsunuz ve iPhone' a geçiş yapmayı düşünüyorsunuz ama veriler nasıl taşınacak bilmiyorsunuz. Birazda aktarımda veri kayıplarından korkuyorsanız bu yazımıdaki işlemler korkunuzu aza indireceğini düşünüyoruz. 

Android' den iPhone geçişte veya tam tersinde resmi olan bir uygulama var ve bilenlerin çoğunluğu bu yazılımı tercih ediyor. Uygulamamız "Move To iOS" tam size göre olabilir. Çok güzel hazırlanmıi bir arayüzü ve kolay taşıma sağlayan adımları yer almakta. Nasıl yapıldığını incelemeniz için verdiğimiz bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz iki işletim sisteminin anlaştığı bir yazılım ve bunun dışında aşağıdaki önerdiklerimizle de işi sağlama alabilirsiniz. İlk önerimizdeki gayet başarılı bir programdır ve sorunsuz işlem yapmakta. Ücretsiz kullanım sunuluyor ama bazı özellikler için pro ücretli sürüme geçiş öneriliyor.

Syncios, şu an için sorunsuz işlem yaptığımız en iyi programlardan biri diyebiliriz. Bazı yazılımlarda şöyle bir problem var ki ikinci örnek verdiğimizde de karşılaştık. GB yüksek olan telefonlarda bilgisayara yedek alırken program kendini kapatıyor. Anladığımız verinin büyüklüğünü kaldıramıyor. Test ettiğimiz cihaz 256 GB ve alınan veri 200' e yakındı. Ama bu yazılımla test ettiğimizde sorunsuz işlem yaptı. Bununla alakalı hazırladığımız bir videomuz var. 

EaseUS MobiMover, uzun yıllar kullandık ve özellikleri genelde parasız sunmakta lakin depolama alanı yüksek olan telefonlarda sorun çıkarıyor. Tahmini 64 GB' ta kadar olan modellerde sorunsuz çalışacağınız düşünüyoruz.

Dikkat etmeniz gereken hususlara bakmadan geçmeyiniz:

  1. Google üzerinden yedeğinizi ve alternatif cihaz marka uygulamasını da kullanabilirsiniz. Örnek Samsung' un Kies ve Huawei içinde HiSuite /Phone Clone denenebilir.
  2. İşlem sırasında parça parça seçebilir veya toplu işlem yapılabiliyor. İşlemlerden sonra GB veya MB göre boyutları incelenerek kıyaslansın.
  3. En önemli ne varsa onu harici alınması önerilir.
  4. Taşıma sırasında hata oluşursa bağlantılar, usb ve izinler kontrol edilsin.
  5. Cihazda koruyucu bir uygulamanın yüklü olması engel çıkarma durumunda pasif yapınız.
  6. Yazılım yükseltme gibi durumlarda veya veri silinmelerinde çıkan sorunlarda herhangi bir işlem yapmadan önce öneri bu iki programın veri kurtarmada kullanılan yazılımları olduğunu belirtelim.

Bazı iPhone kullanıcıları çeşitli sebeplerden dolayı Android işletim sistemine sahip telefonlara geçebilmektedir. iPhone telefondan Android telefona geçişlerde ise en büyük sıkıntı iPhone telefondaki verileri Android telefona aktarmada yaşanmaktadır. Bu konuda Android daha esnek davransa da iOS işletim sistemi bu konuda biraz sıkıntı çıkarabilmektedir. Yaşanılan bu durum Android işletim sistemine geçmek isteyenleri zorlamaktaydı. Bu nedenle de Google, Google Drive ile bu soruna çözüm üretti. Artık tek işlem ile yedekleme ve aktarma yapmak mümkün.

Yapmanız gereken aslında çok basit bir işlemdir. Öncelikle bir Gmail hesabı açmanız gerekmekte. iPhone cihazınıza Google Drive uygulamasını kurmanız gerekmekte. Drive uygulamasını yükledikten sonra ayarlar bölümünde karşınıza Backup özelliği çıkacaktır. Bu özellik bütün verilerinizi Google Drive bulut sistemine yüklenmesine olanak sağlamaktadır. Elde edilen Backup, yeni aldığınız Android telefonunuzda aynı Gmail hesabınızı açtığınızda kullanılabilir olacaktır.

Android telefondan iPhone veri aktarma programı

Bu yöntemin en büyük dezavantajı ise yükleme sırasında internet bağlantısının yavaş olması ile uzun sürmesidir. Aynı zamanda Google Drive ücretsiz olarak bulut sisteminde sadece 15GB alan sunmaktadır. Eğer cihazınızda bu alandan daha fazla veri varsa bu yöntem sizin işinizi tam olarak karşılamayacaktır.

iPhone cihazınızda daha yüksek boyutlarda veriler varsa bu durumda rehber, müzik, fotoğraf, video gibi verilerinizi iCloud ile yedekleyerek bilgisayarınıza yüklemeniz ve daha sonra Gmail, Google Play gibi özellikleri kullanarak alınan yedekleri yeni bilgisayara yüklemenizdir.

iPhone telefondan Android telefona veri aktarmak için ücretsiz uygulama kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili Goolge Play Store' den uygulamalara bakabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 19:59