Android telefondan iPhone veri aktarma programı

Eski Android telefonu yeni iPhone' a aktarmak için kullanılacak en iyi program hangisidir diye merak duyanlar için önereceğimiz 3 uygulama var.

Android telefondan iPhone veri aktarma programı
müşteri hizmetleri

Android telefon kullanıyorsunuz ve iPhone' a geçiş yapmayı düşünüyorsunuz ama veriler nasıl taşınacak bilmiyorsunuz. Birazda aktarımda veri kayıplarından korkuyorsanız bu yazımıdaki işlemler korkunuzu aza indireceğini düşünüyoruz. 

Android' den iPhone geçişte veya tam tersinde resmi olan bir uygulama var ve bilenlerin çoğunluğu bu yazılımı tercih ediyor. Uygulamamız "Move To iOS" tam size göre olabilir. Çok güzel hazırlanmıi bir arayüzü ve kolay taşıma sağlayan adımları yer almakta. Nasıl yapıldığını incelemeniz için verdiğimiz bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz iki işletim sisteminin anlaştığı bir yazılım ve bunun dışında aşağıdaki önerdiklerimizle de işi sağlama alabilirsiniz. İlk önerimizdeki gayet başarılı bir programdır ve sorunsuz işlem yapmakta. Ücretsiz kullanım sunuluyor ama bazı özellikler için pro ücretli sürüme geçiş öneriliyor.

Syncios, şu an için sorunsuz işlem yaptığımız en iyi programlardan biri diyebiliriz. Bazı yazılımlarda şöyle bir problem var ki ikinci örnek verdiğimizde de karşılaştık. GB yüksek olan telefonlarda bilgisayara yedek alırken program kendini kapatıyor. Anladığımız verinin büyüklüğünü kaldıramıyor. Test ettiğimiz cihaz 256 GB ve alınan veri 200' e yakındı. Ama bu yazılımla test ettiğimizde sorunsuz işlem yaptı. Bununla alakalı hazırladığımız bir videomuz var. 

EaseUS MobiMover, uzun yıllar kullandık ve özellikleri genelde parasız sunmakta lakin depolama alanı yüksek olan telefonlarda sorun çıkarıyor. Tahmini 64 GB' ta kadar olan modellerde sorunsuz çalışacağınız düşünüyoruz.

Dikkat etmeniz gereken hususlara bakmadan geçmeyiniz:

  1. Google üzerinden yedeğinizi ve alternatif cihaz marka uygulamasını da kullanabilirsiniz. Örnek Samsung' un Kies ve Huawei içinde HiSuite /Phone Clone denenebilir.
  2. İşlem sırasında parça parça seçebilir veya toplu işlem yapılabiliyor. İşlemlerden sonra GB veya MB göre boyutları incelenerek kıyaslansın.
  3. En önemli ne varsa onu harici alınması önerilir.
  4. Taşıma sırasında hata oluşursa bağlantılar, usb ve izinler kontrol edilsin.
  5. Cihazda koruyucu bir uygulamanın yüklü olması engel çıkarma durumunda pasif yapınız.
  6. Yazılım yükseltme gibi durumlarda veya veri silinmelerinde çıkan sorunlarda herhangi bir işlem yapmadan önce öneri bu iki programın veri kurtarmada kullanılan yazılımları olduğunu belirtelim.

Android telefondan iPhone veri aktarma programı

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2020, 04:09
müşteri hizmetleri
YORUMLAR

Teknoloji haberleri