e-Nabız nedir nasıl kayıt olunur ve nasıl kullanılır?

e-Nabız uygulamasını hiç kullandınız mı? Son yıllarda çok önemli hizmetleri e-Devlet üzerinde görmekteyiz. Tahlil ve röntgen sorgulaması gibi çok yararlı işler yapılmakta. Peki nasıl kayıt olunur?

e-Nabız nedir nasıl kayıt olunur ve nasıl kullanılır?
müşteri hizmetleri

e-Nabız nedir? Hastanın tüm sağlık kuruluşlarından toplanmış sağlık verilerinin kişinin ve sağlık personelinin internet üzerinde ulaşması. Bilgisayar veya mobil cihazlardan kullanılmakta. Özellikler e-Nabız uygulaması üzerinden çok daha kolay kullanılmakta.

e-Nabız uygulaması ile muayenenin nereden yapıldığına farketmeden tüm verilere ulaşma ve yönetme imkanına sahipsiniz. Tıbbi özgeçmişe ulaştığınız bu yararlı programa e-Devlet ile de giriş yapabilirsiniz. Düşünün tüm sağlık verilerinize bir yerden ulaşabiliyorsunuz. Muayene olduğunu hastane ve bölüme, tahlillerinize, raporlarınıza ve dahasına erişim yapabiliyorsunuz.

e-Nabızın yararlarına bir örnek verelim. Tahlil oldunuz veya röntgen çekildiniz ve sonuç yarına kaldı. Yarın hastaneye gitmeden sonuçlara bakabilir veya göndermeniz gereken bir yer varsa internet üzerinden gönderebilirsiniz. Normalde de bu tarz uygulama bulunmakta. Hastane adından sonra tahlil sonuçları sorgulama yazarak' ta ulaşabiliyorsunuz.

e-Nabız nereden girilir ve e-Nabız indirme

Bilgisayar yani tarayıcı üzerinden enabiz.gov.tr üzerinden ve cep telefonları içinde mağazadan e-Nabız uygulamasını indirerek. Android telefonda Google Play Store uygulamasından ve iPhone iOS içinde App Store' den...

e-Nabız nereden girilir ve e-Nabız indirme

e-Nabız nasıl kayıt olunur?

e-Nabız' a giriş için ya da e-Nabız kayıt için e-Devlet, e-İmza, ve mobil imza kullanılarak işlem yapılabilir. Aşağıda kayıt için ilgili alnaların ekran görüntüsüne yer verdik. 

e-Devlet şifrem yok. e-Nabız hesabı nasıl açılır? Bağlı bulunduğunuz Aile Hekimliğe giderek doktorunuzun cep telefon numaranızı kayıt ederek ve telefonunuza gelecek SMS mesajla gelen erişim kodu ile sisteme giriş yapılabilir. Gelecek kod tek kullanımlıktır. Daha sonra gerekli alanları doldurarak kayıt işlemini tamamlayınız. www.andronova.net

e-Nabız şifresini nasıl değiştiririm? Şifre değiştirme işlemi için anasayfa' da bulunan "düzenle" yazısına tıklayınız. Açılan bölümden şifre değiştime işlemini yapabilirsiniz.

Uygulama izinlerinde doktorve personelin sağlık geçmişine erişim iznini verebilir veya izin vermeyebilirsiniz. Bu uygulamanın güzel tarafı acil hastalarda ilk müdahale sırasında hastanın sağlık geçmişini görerek tedavinin yapılması.

e-Nabız hesap açma: e-Nabız uygulamasını indiriniz. Uygulamayı çalıştırınız. "e-Nabız şifreniz yok mu" yazısına dokunun. "Şifre oluştur" ile devam ediniz. İlgili kayıt seçeneklerini seçiniz. Biz e-Devlet üzerinden seçeneğini seçtik. T.C kimlik numarası ve e-Devlet şifresini yazınız. Sözleşmeyi kabul edip ve ilgili alanları doldurunuz. Alanlarda cep telefonu numarası ekleme bölümü var numara eklendiğinde telefona SMS mesajla doğrulama kod gelecek. Bu kodu ilgili kayıt alanına yazınız. İşlem tamam artık hesabınız açıldı. 

e-Nabız nasıl kayıt olunur?e-Nabız kayıt olmae-Nabız giriş yapmae-nabız e-devletle girmee-nabız nedire-nabız nasıl kayıt olunure-nabız uygulamasıe-nabız nasıl kullanılıre-nabız indire-nabız tahlil sonuçlarını görmee-nabız çocukların aşı sonuçlarına bakmarontgen sonuçlarına bakma

e-Nabız uygulaması ile bakılabilen şeyler neler? Tahlil sonuçlarına bakmak, çocukların aşı sonuçlarına bakma ve dahası.. e-Nabız kayıt olma giriş yapma ve e-Nabız e-devletle girme. e-Nabız indir ve tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2018, 01:07