Philips TV internete bağlanma WiFi kablosuz bağlanmıyor

Philips Smart TV internete bağlanma ayarları yapılandırıldı ama WiFi internete bağlanmıyor sorunu varsa yapılacaklar adım adım yazıya ekledik ve dikkat etmeniz gerekenleri.

Philips TV internete bağlanma WiFi kablosuz bağlanmıyor
müşteri hizmetleri

Yeni model Philips TV internet ayarları nasıl yapılır resimli anlatımı sizlerle hazırladık. Pek çok model hakkında genel anlatımlar internette dolaşmakta ve çoğu aynı görüntülerle işlem yapmakta. Biz ise yeni yüklü Android sürümü üzerinden gerekli resimleri hazırladık.

Markası Philips olan bir televizyonunuz olduğunda internete bağlanmak için bu ayarların yapılması gerekir. İnternet ayarları televizyon menüleri ve markaları farklı olmasına karşılık genel olarak aynı şekilde yapılır. Bundan dolayı mutlaka ayarlar menüsünden ilerlemeniz gerekir. Ayarlar menüsü üzerinden internet ayarlarına ulaşabileceğiniz gibi kısayollar aracılığıyla direkt ağ araması da yapabilirsiniz. Kablosuz ağ olması halinde arama sonucunda hemen ağlar ortaya çıkacaktır.

Philips TV internete nasıl bağlanılır ?

İnternet bağlantısı yapılması için ağların aranması istenir. Aranan kablosuz ağların listesi ekranda çıkacaktır. Ekrandan kullanmak istediğiniz ağı seçmeniz ve ardından da hemen şifre girmeniz istenir. Şifre işlemlerini kumandada bulunan harf ve rakamları kullanarak tamamladıktan hemen sonra kolaylıkla onaylayabilirsiniz.

Onayınızla birlikte ayarlar yapılır. Gereken güncellemelerin yapılması ve kısayolların oluşması için kısa bir süre beklemeniz istenebilir. Bekleme süresinden sonra ekranda işlemin tamamlandığı ve kullanılır olduğu bilgisi gelir. Artık kolaylıkla internete girmeniz ve tüm özellikleri kullanma başlamanız için herhangi bir engel yoktur. Güncelleme yapmanızı televizyonunuz arada sizden talep edecektir.

 • Kumandanın sağ üst köşesinde bulunan "Çark" işaretine basın  
 • "Kablosuz ve ağlar" üstüne gelip kumandanın orta ok tuşuna basınız  
 • "Kablolu veya WiFi"  
 • "Ağa bağlan"  
 • Kablosuz, WPS / Pın kodlu WPS seçeneklerinden size göre olanı seçin

İkinci seçenek modemde yer alan wps butonuna bastıktan sonra seçilecek ve otomatik wifi bağlanacak.

Philips TV internete bağlanma kablosuz bağlanmıyorPhilips TV internete nasıl bağlanılır Philips TV kablosuz internete bağlanmıyorPhilips TV wifi bağlanmıyor

Philips TV internete bağlanmıyor sorunu

Yukarıdakileri değiştirerek deneyin ve en son lan kablo varsa onla da test ettikten sonra duruma göre aşağıdakilere bakınız.

Philips TV internete bağlanmıyor bir hata mı yoksa kullanıcının yaptığı bir yanlış işlem mi bunu önce anlamamız gerekiyor.

 • Farklı cihazlarda bağlantı yapılabiliyor mu
 • Telefon internetinin paylaşımını açarak test edelim
 • Şifre yanlış olma ihtimaline karşın ağı parolasına bakınız
 • Televizyondan daha önce aynı ağa bağlantı yapıldı ise ağın unutulmasını deneyin
 • Modemin kapatılması ve sonra bekletilerek açılması iş yapabilir
 • Modemin ayarlarından kablosuz / wlan kısmından kanal ayarınızı değiştirerek bağlanmaya çalışın
 • Modem şifreleme tiplerini değiştiriniz wpa psk...
 • TV fabrika ayarına döndürülmesi çözüm sağlayabilir.

Birde ağ ayarlarının bulunduğu yerde internet belleğini silerek tekrardan işlem yapmaya çalışabilirsiniz. Wifi bağlanıyor ama internet yoksa dns verilerek sorun çözülebilir. 

Philips TV internete bağlanmıyor sorunuwifi bağlanmıyor philipswifi ayarları tvphilips sıfırlayarak ağa bağlanma

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 12:02