WiFi şifresi nasıl değiştirilir? WiFi şifre değiştirme

Bu yazımızla TP-LINK, Asus, Airties, Everest, Netmaster, Aztech, Edimax, Inca, Linksys, ZTE, Huawei ve Zyxel Wifi şifre değiştirme nasıl yapılır sorusuna yanıt bulacaksınız. Modemin içerisine giremezseniz reset atmayı deneyiniz.

WiFi şifresi nasıl değiştirilir? WiFi şifre değiştirme
banner192

Aşağıda modem şifre değiştirme işlemi için örnek olarak Huawei modem ile yer verdik. Bazı modemlerde arayüz ip adresi farklı olabilmekte. Bundan dolayı modem ip adresinizi bilmeniz gerekiyor. Bilgisayarlarda ağ bağlantı ayarlarından modem ip adresini görüntüleyebilirsiniz. Alternatif olarak internetten araştırabilirsiniz. 

Modem ip adresleri: TP-Link 192.168.1.1, Airties 192.168.2.1, Zyxel 192.168.1.1, Huawei modem 192.168.1., Netmaster 192.168.1.1, ZTE 192.168.1.1, Asus 192.168.1.1 ve Edimax. Şifre olarakta, turktelekom, ttgalaksi, ttnet, admin, 1234 ve superonline deneyebilirsiniz. 

Modem wifi şifresi değiştirme resimli anlatım

Kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır? Modem arayüzüne giriş yapınız. Deneme yaptığımız modemin ip adresi 192.168.1.1' dir. Arayüze giriş yaptıktan sonra açılan sayfadan "Kablosuz ağ ayarları" bölümüne giriş yapınız. Çıkan seçeneklerden kablosuz şifresi bölümüne yeni wifi şifresini yazınız. Bazı modemlerde kablosuz ağ ayarları sol tarafta menüler içerisinde olabiliyor. Kablosuz ağ ayarları, Wlan veya kablosuz şeklinde başlıktan wifi ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Modem arayüzüne giremiyorum ya da şifre yanlış çözümü nedir? Modem arayüz standart şifresini bildiğinizden ve doğru yazdığınızdan eminseniz, modem arkasında yer alan reset çukuruna toplu iğne veya kürdan ile en fazla 20 saniye kadar basılı tutup modemi resetleyiniz.

Uyarı: Modemi resetlediğinizde tüm ayarlar fabrika ayarlarına dönecek. Yani ADSL internet şifrenizde silinecek. Bundan dolayı eğer internet hizmet bilgilerinizi bilmiyorsanız internet sağlayıcı müşteri hizmetlerini (TTnet, Superonline, Doping, Vodafone, Turknet, Biriadsl ve kablonet) arayarak kullanıcı adı ve şifrenizi öğrenebilirsiniz. www.andronova.net

facebook müşteri hizmetleri
Ek olarak yeni şifreleme özelliği WPA3 çıktı. Yakında modem arayüzlerinde WPA3 seçeneği olacak. WPA3' ün çıkma nedeni WPA2' nin kırılması. Şifre kırma yöntemlerinde WPA / WPA2 kırıldı. 

Modemde kablosuz şifre değiştirme nasıl yapılır

Wifi şifresi nasıl değiştirilir? Modemden arayüze giriniz. Kablosuz ağ ayarlarına giriniz. Bazı modemlerde Wlan, Wireless ve Wifi ayarları başlığında yer almakta. Doğru yere girdiyseniz şifreleme modu TKIP + AES, kanal olarak 11 ve kablosuz şifresi alanına 13 veya daha fazla karaktere sahip karşılık bir şifre belirleyiniz. Örnek /1?U*6-#m28Y.. gibi.

WiFi şifresi nasıl değiştirilir? WiFi şifre değiştirme

Modem wifi şifresini değiştirme

Modem kablosuz şifresini değiştirme

Not: Eğer modem arayüz sayfası açılmıyorsa kablolu olarak ağ bağlantısını yapınız. Eğer kablolu olarak bağlantı yaptıysanız farklı bir ethernet kablosunda da deneyiniz. Aynı zamanda farklı bir tarayıcı ve bilgisayarda da deneyebilirsiniz. Destek için yorum bırakabilirsiniz. Modem şifresini değiştirme nasıl yapılır yazımıza da bakınız.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 00:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET
MEHMET - 1 yıl Önce

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

Ahsen
Ahsen - 1 yıl Önce

Su

Battal
Battal - 2 yıl Önce

Güzel bilgi teşekkürler..

admin
admin - 2 yıl Önce

Admin