Bip nedir ne işe yarar

Bip uygulamasını hiç kullandınız mı ya da ne sıklıkla kullanıyorsunuz? Haberde Türkiye' nin yerli uygulaması Bip nedir ve nasıl kullanılır gibi kısa bir açıklamamız olacak.

Bip nedir ne işe yarar
müşteri hizmetleri

Bip, yüzde yüz Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen, ücretsiz ve milli iletişim uygulaması. Uygulamada çoklu özelliklerin kullanıldığı hava durumu, döviz, altın ve spor gibi gelişmeleri anlık alabiliyorsunuz.

Uygulama Türkiye' de anlık sohbet ve görüntülü arama özelliği ile uzun zamandır tercih edilen uygulamalardan biri. İlk çıkışında sadece Turkcell hatların kullanıldığı bu uygulama sonralarda tüm operatörleri kapsadı.

Uygulamada dikkat çeken özelliklerden biri çeviri özelliğinin olması. Farklı dilde gelen mesajı çevirme ve farklı dillerde mesaj atabiliyorsunuz. Diğer bir artı özelliği ise grup görüntülü konuşmalarda aynı anda 10 kişiyle görüşebiliyorsunuz.

Yenilenen bazı özelliklerle gelişimini sürdüren Bip' in aynı zamanda bir telefondan 2 numara kullanma özelliği de bulunuyor.

Bip nedir?

Bip, Türkiye' nin milli ücretsiz uygulamalarından biri. Turkcell' in kendi uygulaması ve kendi geliştiricilerinin oluşturduğu bir yapıya sahip. Eksik bazı tarafları giderilse önemli ölçüde büyüme sağlayacaktır. Uygulama sorunları için Bip müşteri hizmetleri yazısına bakmanızı öneriyoruz.

Bazı özelliklerini sıralayalım...

  • Zamanlı mesaj gönderme ile kaybolan mesajlar oluşturunuz
  • Yenilenen CAPS ve ikonlarla mesajlarınızı şekillendirin
  • Görüntülü çoklu görüşme
  • Sohbetlerin yedeklenmesi (mesajlar ve medya ayrı yedeklemeye sahip)
  • Numara gizleme ve aramaları alınacak kanalı seçme
  • Ödeme yöntemleri ekleme ve kullanma
  • Özel günlere göre ikon kullanma

Uygulamayı tüm telefon uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. Uygulamayı açıp numarayı onaylayan kod işleminden sonra profil oluşturma ve gerekli yönlendirmelerle karşılaşacaksınız.

Bip nedir ne işe yarar

Bip nasıl bir uygulama?

Bip' in olumsuz taraflarından biri bazen kişi yazmadığı halde yazıyor gibi görünmesi ve grup görüntülü aramalarda donma sorunu. Bu sorunun çoğunlukla sayının artmasında görülmekte. Bu sorunların ortadan kaldırılması önemli gelişme olarak görmekteyiz. WhatsApp' ın dahi anlık 4 kullanıcı desteği olması hala Bip' in grup görüşmelerinde bir artı olarak görülmekte.

Eksi tarafların giderilmesi ve yeniliklere devam edilirse yanında birde reklamını her platforma yapılırsa daha da büyüyeceğiniz düşünüyoruz. WhatsApp gibi temel kullanımların sorunsuz sağlanması ve milli uygulamanın ön plana çıkması yaygınlaşmasını sağlayacaktır.

Uygulamayı hiç kullanmamışlar veya nadir kullananlar için önerimiz her zaman elinizin altında alternatif bir uygulamanın bulunması. Bip nedir ve Bip nasıl kullanılır sorularına yanıt vermeye çalıştık.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2019, 21:22
müşteri hizmetleri