Nokia’nın Android Cihaz Projesi Askıya Alındı!

blank

Nokia ve Android bir süre önce tekrar bir araya gelmişti. Teknolojisi dünyasının saygın kuruluşlarından theverge tarafından yayınlanan bir haber Nokia’nın düşük maliyetli bir Android cihaz üzerinde çalıştığını bildirmişti. Evleaks tarafından gün yüzüne çıkarılan Normandiya kod isimli cihazın Lumia ailesinde yer alması bekleniyordu ve teknik özellikleri itibariyle Asha serisine benzerlik göstereceği iddia edilmişti.

teknik destek

Konuya ilişkin yeni haberler gündeme geldi ve görünüşe bakılırsa Nokia’nın Android cihaz projesi artık sadece tozlu raflarda yer alacak. Çin menşeli C Technology sitesinde yer alan habere göre Nokia bünyesinde eski Meego Başkan Yardımcısı Peter Skillman liderliğinde Snapdragon 400 işlemciyle çalışan 7-inçlik bir tabletin yanı sıra birçok Android cihaz üzerinde çalışıyordu.Cihazlar her ne kadar Android işletim sistemiyle çalışacak olsa da, geliştirici ekip telefonlara özel bir arayüz tasarlayacaktı.

Görünüşe bakılırsa projede artık rafa kaldırıldı. Nokia ve Microsoft arasında yapılan anlaşma gereği Nokia’nın iki yıl boyunca telefon üretip satması yasak. Projenin bu maddeden dolayı askıya alındığı gelen haberler arasında. İki yıl sonra Nokia’nın tekrar telefon üretimine başlayacak olması Nokia-Android dedikodularını tekrar başlatabilir.

Android cihazlar projesinden çekildiği bildirilen Nokia’nın bundan sonraki süreçte Google Glass gibi giyilebilir teknolojilere odaklanacağı bildiriliyor. Bunun yanında Finlandiya merkezli üreticinin bir diğer uğraş alanı ise esnek ekranlar olabilir. Yine Nokia’nın Microsoft başkanlığında Nokia markalı bir akıllı saat projesi de olabilir.

kaynak: phonearena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!