Nokia’nın Android’li Telefon Projesi Devam mı Ediyor? Test Raporları ve Görüntüler Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Nokia‘nın Android işletim sistemine sahip bir telefon hazırlığında olduğu iddiası aralık ayında bir kez daha gündeme taşındı. Projenin askıya alındığı dillendirilse de hem Benchmark testlerinden gelen sonuçlar hem de güvenilir bir kaynak olan Evleaks tarafından yeni görüntülerin ortaya çıkarılması projenin henüz bitmediğini gösteriyor olabilir.

teknik destek

İlk olarak AnTuTu Benchmark raporuna göz atacak olursak; telefonun Nokia A110 adında bir model olduğunu anlaşılıyor. Kamuoyunda Normandy olarak bilinen model eğer ki bir gün kullanıcılarla buluşursa sahip olduğu donanım bilgileriyle giriş seviyesinde konumlandırılacak. Muhtemelen 4 ya da 4.3-inç boyutunda 854 x 480p çözünürlüklü ekran, 5MP çözünürlüklü arka kamera, Qualcomm cephesinden bir işlemci (Snapdragon 200 olabilir) ve Android 4.4.1 KitKat işletim sistemi Nokia A110’nun öne çıkan özellikleri olacak.

Nokia’nın Android ile çalışan telefonda özel bir arayüze yer verdiği Evleaks tarafından ortaya çıkarılan yeni görüntülerden açıkça anlaşılmaktadır. Windows Phone 8‘den ilham alındığı anlaşılan arayüzde arama ekranı, kilit ekran ve Skype uygulamasının ön yüklü olması Windows Phone’dan esinlendiğini göstermektedir.

Modelde ayrıca Asha serisinde olduğu gibi tek bir kapasitif butona yer veriliyor. Çift SIM kart desteğini de beraberinde getirmesi beklenen Nokia’nın Android’li telefon projesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Nokia-Normandy-NPU-645x565

kaynak: androidauthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın