Nvidia' dan yapay zekayla Slow Motion video

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Nvidia' dan önemli bir buluş duyuruldu. Yakında videolarda yeni bir teknik kullanılacak. Yapay zekanın kullanıldığı sistemle eski videolar çok iyi kalitede videolara dönüşecek.

Teknoloji destek

Son zamanlarda Bitcon yüzünden ekran kartlarının fiyatları bilgisayar fiyatlarından daha yüksek olması oyun severleri mağdur etti. Ama ekran kartı üreticileri bu sorun için bazı çalışmaların sürdüğünü geçen sene açıklamışlardı. Yeni bir gelişme ise yüksek kalitede videolar çekenleri ilgilendiriyor. 

Popüler ekran kartı üreticisi Nvidia‘ dan yapay zekayla Slow Motion video üretildi.

Normal bir hız ile çekilen videoyu Slow Motion hale dönüştürüldü. Son yıllarda ara ara gündeme gelen yapay zeka bu sefer kendini videolarda gösterdi. Nvidia’ dan bir grubun yaptığı çalışmalarla ortaya çıkan slow motion video üretme teknoloji severleri heyecanlandırdı.

Videoları çok yüksek kalitelerde Slow Motion olarak çevirilebiliyor. CVPR’ de duyurulan bu yenilik çoğu kameranın çekemediği FPS videoları çok iyi kalitede görüntülere dönüştürüyor. 240 FPS olmayan görüntüleri yeni teknoloji ile mümkün.

Nvidia' dan yapay zekayla Slow Motion video

Yapay zekayla Slow Motion videolar

Nvidia Tesla V100 ve geliştirilen yazılımla yeni teknoloji test ediliyor. Yeni sistem 30 FPS’ yi 240′ a çevirebiliyor.

Eski çekilen videolarda olmayan kareler yeni sistemle mümkün hale geliyor. Henüz gelişim aşamasındaki yenilik bir çok ürüne ışık tutması bekleniyor.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir