NVIDIA GeForce GTX 1650 Ultra fiyatı kaç dolar

Andronova
By Andronova
1 Minimum Okuma

NVIDIA' ya uzun yıllardır ekran kartı sektöründe popüler markalardan biri ve son yıllardır çıkardığı oyuncu kartlarıyla ilgiyi sürekli üzerinde tutmayı başardı.

Sponsorlu reklam

NVIDIA, Ampere ekran kartları tanıtımını Eylül ayı gibi yapması beklenirken bir sürpriz yaşandı ve sızıntı ile bazı detaylar ortaya çıktı. GTX 1650 Ultra fiyatı ve özellikleri hakkında sızdırılan bilgiler birazda tahminle harmanlanmış gibi duruyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Mimarisinde 7 nm litografi ile öncekilere göre %30 daha performanslı olacak. Şu an 1650 Ultra modeli hakkında bir sızıntı var ama diğer modellerle alakalı gelişmelerde daha önce gündemde yer almıştı.

Sponsorlu reklam

GeForce GTX 1650 Ultra özellikleri:

  • 6.6 milyon çivarı transistör yer almakta.
  • VRAM hızı 12.00 Gbps.
  • 192 GB / s, TDP 90 W ve 128 Bit.
  • Time Spy testine göre 3700 puana sahip.
  • Güç girişinde 6 pin ve tahmini 150 – 159 dolar aralığında satışa çıkabilir.
  • TU 106 çekirdeği yer alan model daha öncede 1650 ve 1660 Super / Ti modellerinde kullanıldı.

Söylentilere göre bir prototip tasarımlar testlere başlanıyor. Duruma göre beklenti Ağustos gibi seri üretimde olması. BIOS güncellemesi içinde aynı aynın başları gibi beklenmekte. Referans değerler arasında TFLOPs 3.0, MHz 1410 temel ve turbo ise 1590 olabilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

NVIDIA GeForce GTX 1650 Ultra fiyatı kaç dolarNVIDIA GeForce GTX 1650 Ultra özellikleri

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak