PayPal kod gelmiyor ve hesap onay mesajı telefona gelmiyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

PayPal para çekmek için hesap onayı işleminde telefona kod gelmiyor ve banka tanımlamada hesap eklemede yeniden gönderin tıklandığında sms mesajı telefona gelmiyor.

Ad imageAd image

PayPal malum Türkiye’ den çekildi ve artık PayPal üzerinden alışveriş yapılamıyor. Ne Türkiye içerisinden işlem yapılabiliyor ne de yurtdışından bir şey alabiliyorsunuz. Bunun için bazıları sanal hesap gibi bazı yöntemler uyguluyor. 

Peki alışveriş yapılamıyor ama hesapta olan paramı nasıl PayPal’ dan çekebilirim veya para gelirse bankaya eft yapabilir miyim? Sorularınıza aşağıda cevap vereceğim. Hem kod gelmiyor sorununa hem para çekme mevzusuna.

Ülkemizde PayPal’ ın önemli bir yeri bulunuyordu. Yurtdışı alışverişlerin çoğunda ve yurtdışına para aktarma veya para çekmede aktif olarak kullanılıyordu. Hala yurtdışında bazı siteler sadece PayPal veya kendi ödeme sistemlerini kullanıyor. Uygun bir ürün gördüğünüzde bundan dolayı alamayabiliyorsunuz. Birde yurtdışında bazı yerlerle iş yaptığınızda biz sadece PayPal üzerinden çalışmaktayız cevabıyla karşılaşabiliyorsunuz.

Konumuzda PayPal banka hesap ekleme, PayPal para çekme ve PayPal hesap doğrulama adımları resimli anlatım yer alıyor.

Ad imageAd image

PayPal hesabındaki parayı Türkiye hesabına aktarma

Resmi sitesinde yer alan bilgiye baktığımızda ikinvi bir açıklamaya kadar hesapta yer alan parayı Türkiye bankalarına aktarılabiliyor. Para çekme işlemi için hesap onayı veya cizdan onayı gerekebiliyor. Bunun için telefonla doğrulamadan geçilmesi gerekiyor. Telefona gönderdikleri 4 haneli kodu onay alanına eklemeniz gerekmekte.

4 Haneli kod telefona gönderilirken şu numaralar kullanılabiliyor 0236 7400079 ve +1 402 9357733. Peki kod gelmiyorsa o zaman ne yapmamız gerekiyor? www.andronova.net

PayPal kod gelmiyor ve hesap onay mesajı telefona gelmiyorPayPal kod gelmiyor PayPal  hesap onay mesajı telefona gelmiyorPayPal onay mesajı gelmiyorpaypal numarasıpaypal telefon numarasıpaypal banka hesap ekleme paypal para çekme

PayPal telefona kod gelmiyor çözümü

Kod gelmemesi sorunu ya telefon kaynaklı ya da operatör. Diğer bir düşüncemiz Türkiye’ den çekildiğinden dolayı bildirim sms mesajları gelmeyebiliyor. Gelmezse paypal hesabı nasıl onaylayabilirim derseniz, çok kolay bir yöntemle işleme devam edebilirsiniz.

Kod gönderme işleminde yeniden gönderin denendiğinde çözüm olmadı ise bu sefer telefonla arayı deneyin.

Ad imageAd image
  • Kod alamıyorum için “Başka bir yolla onaylayın”
  • Sonra farklı bir bölüm açılacak orada “Sizi arayalım” seçin ve telefon numarası ekli ise seçin 
  • “Sonraki” butonuna dokunun ekrana 4 haneli kod çıkacak
  • 3-4 Saniye sonra sizi arayacaklar
  • Aramada geldi ise sizden kodu telefona tuşlamanızı isteyecekler
  • Kod telefona tuşlayarak girildi ise biraz bekleyin bilgisayarda onaylandığını göreceksiniz

Yine kod sorunu veya hesap onaylama hatası alıyorsanız paypal müşteri hizmetleri haberimize bakın.


Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2019, 02:11

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir