Puhu TV ses var görüntü yok Puhu TV açılmıyor

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Puhu TV siyah ekran çıkıyor görüntü yok, bağlantı hatası geliyor ve film izlerken, dizi izlerken ses geliyor ama görüntü gelmiyor. Videolar açılırken çıkıyor Puhu TV çalışmıyor.

Ad imageAd image

1- 2 Haftadan beri Puhu TV ses var görüntü yok sorunuyla karşılaşılıyor. Bazı filmleri veya dizileri açtığımda görüntü gidiyor ve sadece ses geliyor gibi şikayetler hayli var. Konuyu araştırdığımızda bazılarında “Sunucuya ulaşılamıyor, lütfen internet bağlantınızı kontrol edin ve oynatma başarısız” hatası çıkmakta. Puhu TV açılmıyor veya çalışmıyor gibi sorunlar içinde yazımız yardımcı olabilir.

Bazı kullanıcıların şikayetlerini okuduğumuzda örnek Philips, Puhu TV anlaşmasının bittiğini yazmış. Ama şikayetlerde Samsung Smart TV içinde sorun olduğu görülmekte. Bizde sorunu analiz edip sizlere bilgilendirme yazısı hazırlamaya karar verdik.

Sorun şu şekilde gelişiyor. Dizi açılıyor ve 1-2 saniye sonra siyah ekran geliyor ve ses gelmeye devam ediyor. Yani hemen izle butonuna dokunuluyor film izlerken ekran kararıyor ama ses geliyor ve gelmeye devam ediyor.

Puhu TV açılmıyor görüntü yok

Puhu TV uygulamasında ses var görüntü yok siyah ekran geliyor sorunu eski dizilerde karşılaşmadık. Yeni yayında olan dizilerde siyah ekren hatası ile karşılaştık. Telefonda ve Windows bilgisayarda da hem eski hem yeni diziler açıldığını gördük. Sorun aşağıdakilerden birinden kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.

Ad imageAd image
 • Puhu TV güncellemeden sonra uyumsuzluk sorunu çıktı
 • Yayıncı şirketiyle bazı Smart TV markalarının anlaşması sonlandı
 • Android sürümle alakalı uyumsuzluk sorunu veya diğer TV yazılımlarıyla
 • Yayıncı kuruluşun çıkardığı uygulama sürümünde hata var

Puhu TV ses var görüntü yok Puhu TV açılmıyor

Puhu TV siyah ekran hatası için tahmini önerilerimiz olacak. Yalnız bu öneriler belki bazı televizyonlara çözüm getirecek ama bazılarında işe yaramayacak. Nedeni farklı hata mesajlarının farklı sonuçları olabiliyor.

 • Smart TV kablosunu çıkarıp bekletip takın
 • Farklı bir internet ağını kullanın. Örnek telefonun internetini televizyona paylaştırım deneyin
 • Televizyondan uygulamalara girip PuhuTV üzerine basılı tutup açılan yerden bilgi veya açıklama gibi bir seçenek varsa girip güncellemeleri kaldır yapın
 • Her hangi bir VPN uygulamasını televizyona yükleyin ve deneyin
 • PuhuTV uygulamasını kaldırıp tekrardan kurun
 • Bulabiliyorsanız Puhu TV uygulamasının eski bir sürümünü televizyona veya TV Box cihazına kurun. Bazılarında bu mümkün bazılarında yüklenecek dosya yok mesajıyla karşılaşabilirsiniz
 • Puhu TV ile televizyon markalarının anlaşması bitti ise gelen şikayetler sonuncunda belki soruna çözüm bulabilirler
 • Eğer güncelleme hatasından ise yeni sürüm yolda olabilir

Eski sürümü yüklemek için flash bellekten Smart TV uygulama yükleme yazımıza bakınız.

Gelen diğer şikayetlerde diziye giriyorum oynatmıyor, Sunucuya ulaşamıyor, 10 dakikada bir “Oynatma başarısız” diyor ve Puhu TV kapanıyor yeniden başlatıyor. LG, Sony, Arçelik, Beko, Vestel, Hi Level, Sunny ve Philips Smart TV’ de sorun görülmekte.


Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 06:34

Ad imageAd image
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir