Rapor: Optimus G2 ve Galaxy Note 3, 3GB RAM’e Sahip İlk Akıllı Telefonlar Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yılın ikinci yarısında tanıtımı gerçekleşen Galaxy S4 LTE-A ve Xperia Z Ultra modellerinin ortak paydası ikisinden de Snapdragon 800 işlemcisinin yer alıyor olmasıdır. Söz konusu yonga setinin kullanılmasıyla birlikte Exynos 5 Octa işlemcili Galaxy S4 de en güçlü telefon unvanını kaybetti. İşlemci noktasında önemli bir eşik geride bırakılırken, Güney Kore kaynaklı bazı yayınlar Optimus G2 ile birlikte 3GB RAM kullanımının başlayacağını bildirdi.

teknik destek

Optimus G2 de tıpkı Snapdragon 800’lü Galaxy S4’te olduğu gibi LTE-Advanced desteği sunacak ve bunun yanı sıra telefonda 3GB RAM yer bulacak. Mobil dünyasında donanım noktasında birçok ilki gerçekleştiren LG, 3GB RAM’e sahip ilk telefonu da tanıtabilir. Şirket daha önce çift çekirdekli ve 2GB RAM’e sahip ilk telefonların da duyurusunu gerçekleştirmişti.

Yaşanan son gelişmeler yeni nesil Optimus G’nin temmuz ortasında Güney Kore’de resmiyet kazanacağını gösteriyor. Telefonun uluslararası arenada boy göstermesi ise 7 Ağustos’ta New York’ta gerçekleşecek.

Yeri gelmişken Optimus G2 cephesinden gelen diğer detaylara değinecek olursak; telefonda Optik Görüntü Sabitleme teknolojisine sahip 13MP çözünürlüklü bir kamera yer alacak. 6mm kalınlık sunması beklenen telefonda 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü IPS LCD ekran yer alması beklenirken, ekran çerçevesinin minimum seviyede olması bekleniyor. Optimus G2’de dikkatimizi çeken en önemli detay ise telefonun yan bölümlerinde herhangi bir fiziksel butona yer verilmemesidir. Daha önceki görseller bize gösterdi ki, telefonun arka bölümünde kamera sensörü altında artı ve eksi işaretlerin olduğu iki adet fiziksel buton yer almıştı. Söz konusu botunlar ses işlevlerinin yanı sıra kamera çekimlerinde zoom görevi, ekran üzerindeki işlemlerde ise yakınlaştırma-uzaklaştırma görevlerini yerine getirecek.

Galaxy Note 3’e gelince, Samsung yazılım konusunda en fazla uygulama sunduğu telefon serisinde hem ekran hem de donanım noktasında sürekli gelişme kaydederken, yeni nesil Note modelinde de kayda değer yenilikler bekleniyor. Ekran boyutunun 5.7 ya da 5.9 seviyesinde olması beklenirken, Samsung’un işlemci tarafında Snapdragon 800 ve Exynos 5 octa’ya yer vereceği konuşuluyor. LTE-Advanced desteğine sahip olur mu bilinmez fakat Galaxy Note 3 de 3GB RAM’a sahip ilk telefonlardan olabilir.

Galaxy S4’te birçok yazılım desteği sunan Samsung’un Galaxy Note 3’te de benzer uygulamalara yer verecek. Şirket ayrıca S-Pen destekli yeni uygulamalar geliştirerek yeni nesil Note modelinde kullanıcıların beğenisine sunacak. Telefondaki işlevlerin artması daha fazla RAM anlamına gelir ki, Samsung’un özellikle Galaxy S3’ten bu yana TouchWiz Nature arabiriminde RAM kullanımına yönelik çok sayıda uygulamaya yer veriyor. 4GB RAM’e sahip telefonların ise 2014 yılında akıllı telefonlarda kullanımına başlanacağı öngürülüyor.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!