Reels izlenme sayısı artmıyor nasıl arttırılır

Andronova
Yazar Andronova 5 Minimum Okuma

Reels izlenme sayısı artmıyor şikayetlerinin çoğunda aynı sebeplerin oluştuğunuz düşünüyoruz. Bununla alakalı olası sebepleri, izleme sayısı nasıl arttırılır ve çözüm için ne yapmalıyım diyenlere genel bir açıklamamız olacak.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Reels izlenme sayısını arttırmak için nasıl arttırılır sorusu son dönemlerde arama motorlarında çok fazla araştırılmaya başlamıştır. Bunun için aslında pek çok yol vardır. Kişilerin doğru tercih yapması ve bu kurallara uyması sonucunda fazla izlenme kazanmaları sağlanabilir.

Reels videolarda izlenme sayısı çok düşük

Bu konuyla alakalı paylaşımlara göz attığınızda bir çoğu düzenli video attığını, içeriklerinde herhangi olumsuz bir şeyin olmadığını ve şu zamana kadar izlenmem normaldi ama şu an çok düşük diyenler oluyor. Aşağıya ekleyeceklerimiz hesaptan hesaba değişebilir.

 • İçeriklerde son zamanlarda olumsuz söylemler veya görüntüler yer alıyor mu?
 • Şikayet alacak yorumlar ve paylaşımlarda bulunuyor musunuz?
 • Seyrek içerik mi yayınlıyorsunuz?
 • Takipçi düşüşü ve beğenilerde düşüş var mı?
 • Topluluk kuralları denilen durumların ihlaline yönelik uyarı veya yaptırıma uğradınız mı?
 • Şüpheli denilecek hareketlerde bulunan hesaplarda kısmi kısıtlamaların yaşandığı görülür. Buna yönelik kontrolleri yaptınız mı?

Reels izlenme nasıl artırılır?

Instagram reels videolarının izlenmesini arttırma için dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

 • Çekilen videoların kalitesi her zaman en üst düzeyde olmalıdır. Pikselli videoların izlenmesi oldukça düşüktür. Yüksek kalite için iyi çeken bir kamera gerekir. Ya da bazı uygulamalardan kalite artırılmalıdır. Kullanıcılar kalitesiz olan videoları izlemeyi tercih etmezler.
 • Videoların izlenmesinin artması için özgünlük önemlidir. Herkesten farklı özgün videolar kullanıcıların dikkatini çeker. Özgün video çekmek izlenmeyi artırırken bir yandan kişilerin takipçilerini de artırmaktadır. Eğer konu aynıysa da kullanılan materyaller değiştirilerek video çekilmesi gerekir.
 • Reels videolarının izlenmesini artırmak için düzenli paylaşım yapmak da önemlidir. Fakat düzenli paylaşım yapılırken videoların özgünlüğün dışına çıkmamasına özen göstermek gerekir. Düzenli olarak paylaşım yapmak kişilerin ilgisini de artırır. Aynı zamanda düzenli paylaşım yaparak keşfete düşmek daha kolay olur. keşfete düşünce de izlenme sayısı artar.
 • Reels videolarına yorum yapıldığı zaman bu videolara dönüş yapılması da izlenmeyi artırır. Bu takipçilere önem verildiğinin göstergesidir. Bu sayede kişilerin takipçi sayısı da artar.
 • Reels izlenmesinin artması için doğru etiket kullanmak gerekir. En güncel etiketlerin videoların altında yazılmalıdır. Eski etiketler bir süre sonra incelenmeyeceği için kişilerin izlenmesini de artırmaz.
 • Başka hesaplara etkileşim bırakmak da reels izlenmelerini artıran bir durumdur. Karşılıklı olarak iki tarafın düzenli olarak birbirine etkileşim yollaması da hem takipçi sayısının artmasına hem de izlenmenin artmasına yardımcı olacaktır.
Reels izlenme sayisi nasil arttirilir 1
Reels izlenme sayısı artmıyor nasıl arttırılır

Reels izlenmesi neden önemlidir?

Reels izlenme sayısı artırma konusu özellikle yüksek takipçilere ulaşmak isteyen kişiler için çok önemlidir. Videoların izlenmesi ve etkileşimlerinin fazla olması demek o kişiye daha fazla takipçi sağlar. Aynı zamanda izlenmenin artmasıyla keşfete düşmek daha kolay olur. Bu sayede farklı kullanıcılar hesabı keşfeder ve takip etmek ister. Sosyal ağlarda yüksek takipçisi olan bir hesaba sahip olmak ise kişilere pek çok avantaj sağlar.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Diğer ağlarda farklı kazanç elde etme yöntemleriyle karşılaşıyoruz. Canlı yayınlarla kazanç elde eden çok sayıda içerik sağlayıcı bulunuyor. Bu ağda ise e-ticaret önemli bir kazanç gibi duruyor. Bir çok kullanıcının yapılan paylaşımlara güvenerek ödeme yapıp ürünlerini bekliyor. Bir kısmının dolandırıldığını görüyoruz. Başka bir sıkıntı ise gelen ürün istediğiniz gibi bir ürün olmaması. Resimde gördüğüm ürün bu değil diye çok oluyor.

Güvenliğe dikkat ediniz

Tanımadığınız kişilerden gelen bildirimler, kampanyalar ve taleplere dikkat ediniz. Hatta tanıdığınız birinden dahi gelse şüpheyle bakınız. Karşıdaki kişinin hesabının çalınmış olma olasılığını düşünün. Artı sahte mail ve DM ile iletişime geçerek dolandırılanlarda var. Uzantısına bakmadan ve anlamadan yanıt verenler oluyor. Hesabınız telif hakkına yönelik ihtar aldı, hesabınız çalınmış olabilir ve daha benzeri uyarılara dikkat ediniz.

Sahte web siteleri, forumlar ve bildirimlerle çalınan hesapların geri alınmasına yönelik çalışmalar yapılabilmesi için, kullanıcıların hesaplarını açarken kullandığı bilgilere dikkat etmeleri gerekiyor. Gerçek bilgilerini kullanan kişilerin hesaplarını kurtarmaları daha kolay olabiliyor.

Oturum açmalarda ek giriş yöntemlerinin açılmasını öneriyoruz. Telefona gelen kodla ve benzeri doğrulama yöntemlerinin çalıştırılması hesapların çalınmasını zorlaştırabilir.

Reels izlenme sayisi nasil arttirilir 2
Reels izlenme nasıl arttırılır

İzlenmeye yönelik paylaşımların bir kısmında para kazanmalarına yönelik söylemleri görebilirsiniz. Bir kısmında ise izlenme sayısını arttırma hilesi gibi ilagal yöntemlerden bahsedilmekte. Bunlara dikkat ediniz. Hesaplarınıza yaptırım uygulanabilir.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.