Samsung, 2015’in 3’üncü Çeyreğinde Yıllık Kârını %78 Arttırdı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefon pazarının en büyük üreticilerinden Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kâr elde edemediği son birkaç yılın ardından, 2015‘in 3’üncü çeyreğinde yıllık kâr oranını %78 arttırmayı başardı.

Andronova

Samsung’un yayınladığı yeni finansal raporda, firmanın 2015’yılının 3’üncü çeyreğinden itibariyle gelirleri 43.8 milyar dolara ulaşırken, bu rakamın içerisindeki net kârı ise 6.27 milyar dolar olarak belirtildi ve bu Samsung’un son iki yılda düşen net kârında sonra yıllık %78‘lik iyileşme gösteriyor.

Kısa süre önce yayınlanan gelen raporda, Samsung‘un an itibariyle akıllı telefon pazarının lideri konumunda olduğunu anlatan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

samsung-galaxy-note-5-tanitim-1

2015’yılında çıkardığı yeni akıllı telefon modellerinde gerçekleştirdiği köklü tasarım değişikliğiyle birlikte, özellikle Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 gibi modelleri oldukça beğenilen Samsung, bu alanda yeni adımlar atmaya devam diyor.

Bakalım Samsung, bir sonraki merakla beklenen amiral gemisi Galaxy S7‘de kullanıcılara nasıl bir ürün sunacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın