Samsung, Android ve Windows 8’i Tek Tablet

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung, Android ve Windows 8’i Tek Tablet Üzerinde Buluşturdu: ATIV Q Resmiyet Kazandı

teknik destek

Samsung’un Londra’da düzenlediği Premiere 2013 etkinliğinin en dikkat çeken tanıtımları Android 4.2.2 ile çalışan aynasız fotoğraf makinesi Galaxy Camera NX ve hem Android hem de Windows 8 ile çalışabilen ATIV Q adlı melez cihaz oldu. Çift işletim sistemi ile çalışan tablet sahip olduğu tasarımla da hibrit bir yapı sunuyor. Hem tablet hem de ultrabook olarak kullanılan cihazın sahip olduğu donanım da göz kamaştırıcı.

ATIV serisine dahil edilen ilk ürünlerin sadece Windows ile çalışıyor olması, tabletin istenilen satışları elde edememesinde etkin rol oynadı ve hatta Samsung bazı pazarlarda tabletin satışını durdurmuştu. ATIV Q adlı yeni üründe ise Android işletim sistemine de yer verilerek kullanıcıya farklı bir alternatif sunulmuş oldu.

Android 4.2.2 ve Windows 8 ile çalışan hibrit cihazda 13.3-inç büyüklüğünde 3200x 1800p çözünürlüklü ve inç başına 275ppi değer sunan bir ekran yer bulmakta. Samsung  yeni nesil tabletinin güç biriminde Intel cephesinden çözümlere yer verdi.  Dördüncü nesil Intel Core i5 işlemciye sahip ATIV Q’da HD 4400 grafik birimi ve 4GB DDR3 bellek yer almakta.

İki işletim sistemi arasında geçişi tek bir tuşla sağlayan ve sistemler arasında dosya paylaşımına olanak sağlayan tabletin sahip olduğu diğer detaylar ise şu şekilde sıralanıyor:  Kapalı durumda 13.9mm kalınlık, 1.29KG ağırlık, 128GB dahili depolama birimi, 720p çözünürlüklü görüşmelere olanak sağlayan ön kamera, SD kart girişi, 1 adet USB 3.0, 1 adet USB 2.0, micro HDMI, 9 saate yakın pil ömrü, S-Pen dijital kalem ve tam QWERTY klavye.

Android bir tablet olmasının yanı sıra Windows 8 ile çalışan masaüstü bir bilgisayar deneyimi sunan ATIV Q’nun çıkış tarihi ve fiyatı hakkında herhangi bir açıklama yapılmış değil.

C06AcAHJ4-s” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

media 16822media 16824

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın