Samsung, Cep Telefonu Üreticisi Pantech’in Yüzde 10 Hissesini Satın Aldı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung ve LG her ne kadar Güney Kore’nin en büyük iki telefon üreticisi konumunda yer alsa da, Patench sunduğu yenilikçi teknolojileri akıllı telefonlarına konumlandırarak, ülkede en büyük üçüncü telefon üretici olmayı başardı.

Andronova

Pantech markası dünya genelinde LG ve Samsung kadar bilinmemektedir ancak şirketin 2007 yılından itibaren başarıyla devam ettirdiği yeniden yapılanma sürecinde kayda değer bir başarı yakalayarak hem ülkesi Güney Kore’de hem de Amerika’da önemli satışlar getirdi.

Şirket her ne kadar başarılı bir dönem geçiriyor olsa da, henüz ağır borç yükünden kurtulabilmiş değil. Güney Kore Kalkınma Bankası’nın en büyük hissedarı olduğu Pantech’in yeniden yapılanma süreci içerisinde %10’luk hissesi Samsung tarafından satın alındı. Yüzde 10 hisse Samsung’u en büyük hissedar yapmıyor. Mobil dünyasının önde gelen çip üreticilerinden Qualcomm da Pantech’in %12’lik hissesini elinde bulunduruyor.

Samsung bu hamlesi ile hem ülkedeki en önemli rakiplerden birine hissedar olmuş hem de yarı iletken sektöründe kendisine rakip olan bir şirketin (Qualcomm) hissesi bulunduğu telefon üreticisine yatırım yapmış oldu. Güney Koreli üreticinin benzer bir hamleyi mart ayı içerisinde de gerçekleştirdiğine şahit olmuştuk. Samsung, 112 milyon dolar karşılığında Sharp’ın %3’lük hissesinin satın almıştı.

Pantech’in mobil dünyasına kazandırdığı son telefon Vega No.6 olmuştu. 5.9-inç boyutunda ve oldukça ince bir çerçeveye sahip telefon teknik özellikler noktasında ise üst sınıfta konumlandırılıyor. Vega No.6 hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

kaynak: AndroidAuthority

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.