Samsung’dan Rekor Satış ve Kâr Beklentisi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasının bir numaralı ismi Samsung, akıllı telefonlardaki liderliğini mobil dünyasında satışa sunulan telefonların tamamında göstererek uzun yıllar sonra Nokia’yı tahtından indirdi. IDC verilerine göre geçtiği yıl 406 milyon telefon satış gerçekleştiren Samsung’un 2013 yılı hedefi ise 500 milyon satış. 2012 yılında Galaxy S III en fazla satılan telefon olurken, son değerlendirmede telefonun 50 milyon barajını aştığı bildirildi. Güney Koreli üretici bunun yanı sıra Note serisiyle de kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Galaxy Note II, 4 ay gibi kısa bir sürede 5 milyon satış elde ederken, telefonun şimdilerde 10 milyon satışa ulaştığı iddia ediliyor.

Andronova

Üst seviyede Galaxy S ve Note ile sıkı bir kullanıcı kitlesi oluşturan Samsung, orta ve giriş seviyede sunduğu birçok seçenek ile geniş bir kullanıcı kitlesi yakalıyor. Ayrıca standart işletim sistemli telefonları da dünya genelinde benimsenen Samsung’un yeni yıldaki hedefine ulaşması oldukça yüksek bir ihtimal.

Telefon satışları noktasında hedefini belirleyen Samsung’un yılın ilk çeyreği için kâr beklentisini de kamuoyuyla paylaştı. 8.5-8.9 trilyon won (ülkemiz para birimine çevirdiğimizde 14 milyar civarında bir rakam) kâr beklentisinin olduğu ifade edilirken, söz konusu rakamın geçtiğimiz yılın ilk çeyreğiyle karşılaştırılması yapıldığında %45’lik bir artışın beklendiği görülüyor. Yılın ikinci çeyreğinde Galaxy S4’ün satışa sunulmasıyla beklenti daha yükseklere çıkarılabilir.

kaynak: GSMarena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın