Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4 KitKat Sonrası 3. Taraf Aksesuarları Devre Dışı Bırakıyor!

facebook müşteri hizmetleri

Mobil dünyasına ilgi her geçen gün artıyor. Üreticiler bu endüstriden daha fazla gelir elde etmek için sadece mobil cihazları sunmakla kalmıyor, bu cihazlarda rahat bir kullanım deneyimi  ve darbe ya da düşmelere karşı korumak için aksesuarlar da üretiyor

Samsung Galaxy Note 3, Android 4.4 KitKat Sonrası 3. Taraf Aksesuarları Devre Dışı Bırakıyor!

banner192

Mobil dünyasına ilgi her geçen gün artıyor. Üreticiler bu endüstriden daha fazla gelir elde etmek için sadece mobil cihazları sunmakla kalmıyor, bu cihazlarda rahat bir kullanım deneyimi  ve darbe ya da düşmelere karşı korumak için aksesuarlar da üretiyor. Şu an mobil aksesuar dünyası irili ufaklı birçok üretici için gelir kapısı durumunda ve üstelik daha hesaplı fiyatlarla bu aksesuarları kullanıcılara ulaştırabiliyorlar. Samsung şu an mobil dünyasının lideri konumunda ve son gelen raporlara göre 2014 yılında 450 milyon telefon satışı gerçekleştirecek. Güney Koreli üretici özellikle üst sınıf akıllı telefonlar için son dönemlerde aksesuar tanıtımlarına da önem vermeye başladı. Ancak Samsung kullanıcıları resmi aksesuar kullanmaya zorlama noktasında kararlı üreticilerden biri olma niyetinde. Son olarak Galaxy Note 3'te beliren bölge kilidi ile kullanıcılardan yoğun eleştiri alan Samsung, Galaxy Note 3'te ise çipli aksesuar sistemine (aksesuar kimlik doğrulama) geçiş yapmıştı. Çipli aksesuar sistemine geçiş ilk aşamada kullanıcılar açısından herhangi bir sorun teşkil etmedi ancak Android 4.4.2 güncellemesiyle beraber Galaxy Note 3'te 3. taraf aksesuar kullanan birçok kişi güncelleme sonrasında aksesuarlarının  çalışmadığını rapor etti. XDA geliştiriciler forumunda özellikle de Spigen firmasına ait S-View  kılıf kullananların tümü güncelleme sonrası kılıfların çalışmadığını ifade ederken, konu üzerinde çalışmalar yürüten geliştiriciler ise Root'lu cihazlarda exposed modülü sayesinde bir çözüm geliştirmeyi başardı. Her ne kadar bu yönde bir çözüm bulunmuş olsa da, birçok telefon sahibi garanti kapsamı dışına çıkacağı için telefonlarına Root yetkisi vermekten kaçınıyor. Eğer Galaxy Note 3 cihazınızda Samsung tarafından resmi olarak satışa sunulmayan bir aksesuar kullanıyorsanız, Android 4.4.2 güncellemesi sonrası devreye girecek güvenlik sistemiyle aksesuarın çalışmayacağını belirtelim. Samsung aksesuar kimlik doğrulama sistemine Galaxy S5'te de yer vermeyi planlıyor. kaynak: sammobile

banner213
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Gökhan Turgut - 4 yıl önce
Samsung Apple'ın yolunda ilerlemeye başladı anlaşılan.Sadece kendi ürünlerinin alınmasını sağlamak amacıyla böyle bir yönteme başvurması başını çok ağrıtacak.Samsung'a şikayet bildirileri fazlasıyla artacak.Zaten Galaxy S3 ve Note 2'lere güncelleme konusunda yaptığı politikadan dolayı başta Türkiye kullanıcıları olmak üzere önemli bir kitle tarafından eleştiriye tutulmuş ve olumsuz bildirimler almıştı.Bununla birlikte daha da fazlalaşacağı belli oldu.Samsung kullanıcıların sözlerini dikkate almazsa başı daha da çok ağrıyacağa benziyor.
Misafir Avatar
mypat - 4 yıl önce
Türkiyede ne kadar önem veriyor bilmem ama benim için markanın hiç önemi yok cyanogen mod desteklesin fiyatı ve donanımı istediğim gibi olsun yetiyor misal 4k mAH pilli lenovo var mtk çipsetli falan ama güzel yani. cyanogen mod bi listeye alsa hemen alırım. yoksa üreticilerin güncellemesiyle telefon falan almam ben. Misal nexus s var hala cyanogen sayesinde takılıyoruz 4.4.2 ile maşallahı var ayrıca uçak gibi. :)
Avatar
mypat - 4 yıl önce
Samsung almayız olur biter. Yada ucuz satarlar orjinalleri. madem zorunluluk var alternatif yok fiyat indirimi yapsın bizim koreliler.
Avatar
Dokan - 4 yıl önce
ebay'den S4 e aldığım S view çakması bir kapağım var ve şu an müthiş çalışıyor. Ama 4.4 ile bu özellik giderse cidden inanılmaz kötü olur. Samsung bu şekilde aksesuarlarını kontrol altında tutacak onlar için iyi fakat bizim için tüketici ile dalga geçmekten başka bir şey değil. Apple'ın bile böyle bir politikası yok (D&R'dan aldığım 3. Taraf iPad kılıfı gayet çalışıyor, kılıf açılınca ekran açılıyor vs), Samsung bununla çok büyük bir hata yaptı gibime geliyor.
Avatar
erdal - 4 yıl önce
Samsung galaxy note 3 N9000Q için android 4.4 kitkat güncellenmesi ne zaman yayınlanacak