Samsung Galaxy Note Nasıl Rootlanır, Custom ROM, Kernel ve APK Yüklenir?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Yakın zamanda ülkemiz de dahil olmaz üzere dünyanın birçok bölgesinde geniş ekranı, hızı ve kalemiyle tüketici tarafından büyük ilgi gören Samsung Galaxy Note için yeni bir rehber ile karşınızdayız. Eğer bir Galaxy Note sahibiyseniz ve Android açık kaynak kodlu mobil işletim sistemini nasıl daha özgür kullanacağınızı bilmiyorsanız hazırladığımız yeni yazıya göz atmalısınız.

Andronova

Birçok Samsung cihazında olduğu gibi N7000 Galaxy Note’u rootlamak için de ChainFire‘ın CF-Root Kernel dosyasını kullanacağız. Hem yüklemesi gayet basit hem de CWM Manager uygulaması ile size birçok teknik işlemi yapmakta yardımcı olan bu Kernel, cihazınıza Root yetkisi kazandırmak için en iyi yöntem.

Kernel ile root yetkisinin yanı sıra CWM Manager uygulamasını da akıllı telefonunuza kazandırmış olacaksınız. Bu yardımcı uygulama sayesinde aşağıdaki işlemleri yerine getirebilirsiniz.

– Boot to ClockworkMOD Recovery: Bu seçenek ile Recovery moduna girebilirsiniz. Bu modda install zip from sdcard seçeneğiyle Custom ROM yükleyebilirsiniz. Yükleme öncesi Wipe data ve Wipe cache seçeneklerini uygulamayı unutmayın!
– Boot to Download Mode: Bu seçenek ile Download yani Odin moduna girebilirsiniz. Firmware ya da Kernel yükleme işlemlerini buradan gerçekleştirebilirsiniz.
– Backup Firmware: Mevcut yazılımınızın yedeğini almak için bu seçeneği kullanın.
– Restore Backup: Aldığınız yedekleri yüklemek için kullanın.
Install APKs: İnternetten indirebileceğiniz uygulama ya da oyun apk dosyalarını bu seçenek ile cihazınıza kurabilirsiniz.
Flash kernels: Custom Kernel kurmak için bu seçeneği kullanabilirsiniz.
Flash complete firmwares: İndirdiğiniz Firmware’i kurmak için bu seçeneği kullanabilirsiniz. Bilgisayarsız güncelleme yapmak isteyenler kullanabilir.

Samsung Galaxy Note’unuzun Firmware versiyonuna göre CF-Root dosyalarına ve detaylı yükleme anlatımına aşağıdaki Android Türkiye forumumuzdan erişebilirsiniz. Konuyla alakalı sorunlarınızı lütfen forumdan iletiniz. Paylaşımlarımız sürecek. Bizi takip etmeye devam edin!

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın