Samsung Galaxy S5’in Fiyatında İndirim Yaptı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sasmung’un Şubat ayında Dünya Mobil Kongresinde tanıttığı Galaxy S5, ülkemizde Note 3 fiyatından satışa sunularak tüketicilerin kafasında büyük bir soru işareti oluşmasına sebep olmuştu. Üreticiler en performanslı ürünlerini en pahalıdan satışa sunarak telefonların kendi sınıflarını oluşturmasını sağlıyor. 2 telefonda 2199 TL’lik satış fiyatına sahipken özellikle sektörün içinde yer alanlar bu fiyatlandırmanın yanlış olduğunu savunuyorlardı. Note 3 belki performans anlamında Galaxy S5’ten daha düşük olabilir ama Note serisi her daim daha üst segmentte yer alan bir telefon olmuştur.

teknik destek

Bundan dolayı mıdır bilinmez ama gelen haberlere göre Samsung Hindistan’da 860 dolardan satılan Galaxy S5’i 780 dolara düşürdü. Bu rakamlara göre ortalama 150 TL’lik bir fiyat indirimini “belkide” tüm dünyada görebiliriz. Bu fiyat ayarının neden yapıldığı ise şimdilik muamma fakat bu indirim global pazara yayılırsa HTC ve Sony’nin işinin çok zor olacağını söyleyebiliriz.

Samsung_Galaxy_S5_vs_new_HTC_One_M8_vs_Sony_Xperia_Z2

Tüm dünyada Çin’li telefonlara fiyatlarından dolayı büyük bir talep var ve yapılan haberlere göre Çin’li firmalar 2015 yılı itibariyle hükumetinde desteği ile global pazarlara GSM Operatörleri ile açılmayı planlamakta. OnePlus One ve Oppo Find 7 gibi canavarların tüm mobil pazarı tehdit ettiği bir dönemde birçok üreticiden fiyat indirimi görebiliriz diye düşünüyoruz.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!