Samsung Galaxy S6 Edge’nin ve Galaxy S6’nın Fiyatına Yönelik Bilgiler Geldi! ŞOK!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Samsung’un tanıtılmasına sadece 4 gün kalan ve merakla beklenen yeni amiral gemileri Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’ye yönelik haberler hızını kesmiyor. Son olarak buradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız, operatörlerin bir bir sayfalarında yayınladığı resimlerle duyurulmayı bekleyen S6 serisi için yeni ve önemli bir haber daha geldi.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Söylenene göre Samsung, yeni ürünü Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge’nin üretiminde bazı problemler yaşıyor ve bu da fiyata yansıyacak. Dahası fiyata yönelik bilgileri de yazımızda okuyabilirsiniz.

Ars Technica’nın verdiği bilgilere göre, bu yıl amiral gemisinin iki versiyonunu yayınlayacak olan Samsung’un, biri normal diğeri ise kavisli ekrana sahip olan S6 serisinden, tanıtıma 4 gün kalmasına rağmen operatörlere şuanda sadece bir tanesi ulaşmış durumda ve bu da Samsung’un ulaştıramadığı üründe bazı üretim zorlukları yaşadığını gösteriyor.

Buna istinaden oluşan diğer problem ise yeni Samsung Galaxy S6’nın fiyatı olacak. Kaynağa göre, yeni S6 serisinin fiyatı geçen yılki Galaxy S5’ten çok daha fazla olacak ve hesaplamalar Galaxy S6’nın Avrupa fiyatının 32GB için 849$, 64GB için 963$ ve 128GB için ise 1076$ olacağı yönünde. Galaxy S6 Edge’nin fiyatı ise her model için ortalama 124$ daha fazla olacak ve bu yeni Galaxy S serisini iPhone’dan dahi daha pahalı yapıyor.

Kaynağa göre kavisli ekrana sahip Galaxy S6 Edge’nin üretim sorunları sebebiyle yetersiz olması, firmanın yeni tasarımıyla alakalı değil. Bu sorun tanıtımdan önce de belki giderilebilir. Ancak eğer Galaxy S6 Edge’ye olan talep çok olursa esas o zaman problem yaşanacaktır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Tanıtıma sadece 4 gün kaldı ve yeni Galaxy S6 serisiyle alakalı bir çok şey netleşmeye başladı. Peki fiyat gerçekten de bu şekilde olursa ki Türkiye fiyatını tahmin edebiliyorsunuzdur, siz yeni S6’lardan bir tane alır mıydınız?

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak