Samsung Galaxy S8 görüntüsü sızdırıldı, ekrana entegre parmak izi okuyucu geliyor!

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma

Samsung’un milyonlarca kişinin merakla beklediği yeni amiral gemisi Galaxt S8 prototip/render görüntüsü sızdırıldı. Karşımıza fiziksel tuş bulunmayan ve ekrana entegre edilmiş parmak izi okuyuculu bir canavar çıktı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Akıllı telefon denilince şüphesiz akla ilk gelen firmalardan olan Samsung, en iyi amiral gemisi serisi olan S serisinin merakla beklenen yeni üyesi Galaxy S8 tanıtımı için tüm birimleriyle hazırlıklara devam ediyor.

Önümüzdeki MWC (Mobil Dünya Kongresi)’nde tanıtılacak olan yeni S8 modeli bu sefer oldukça iddialı ve öncekilerden farklı bir tasarımla geleceğe benziyor.

Sızdırılan bir render görüntüsünde, son zamanlarda oldukça konuşulan fiziksel menü butonunun olmadığı ve ekran çerçeve oranın %90’ın üzerinde olduğu görülürken, akıllara parmak izi okuyucusunun nerede olacağı sorusu geliyordu. Ta ki, Synaptics isimli teknoloji şirketinin ekrana entegre parmak izi okuyucu teknolojisini tanıtana kadar. Ekran camının altında bulunan sensör sayesinde fiziksel butona ihtiyaç duymayan parmak izi okuyucu, akıllı telefon deneyimini bir başka boyuta taşıyacağa benziyor.

Samsung Galaxy S8 görüntüsü sızdırıldı, ekrana entegre parmak izi okuyucu geliyor!

Samsung’un Galaxy Note 7 serisinde yaşanan hayal kırıklığının ardından, gerek marka imajı, gerek ise kullanıcılara karşı kendini affettirme arayışı sebebiyle adeta daha iyisini sunma gerekliliği oluştuğu için, yeni amiral gemisi Galaxy S8 modelinde kullanması ihtimal dahilinde olan bu teknolojinin, S8 modelini bir üst seviyeye taşıyabileceği söylenebilir.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Muhtemelen 6GB RAM, Exynos ve Snapdragon işlemci seçenekleriyle gelecek olan yeni S8, sadece Edge ekranlı modele sahip olacak. Samsung Galaxy S8 ne zaman tanıtılacak? Yeni Galaxy S8 modeli 2017 yılında 27 Şubat ve 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Mobil Dünya Kongresinde (MWC 2017) tanıtılacak.

Samsung Galaxy S8 görüntüsü

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak