Samsung, HTC One için Yürüttüğü Karalama Kampanyasından Dolayı Para Cezasına Çarptırıldı!

blank

Samsung Tayvan çalışanlarının nisan döneminde HTC One’ın satışa sunulmasına sayılı günler kala telefon için yürüttüğü karalama kampanyasını birçoğunuz hatırlayacaktır. Tayvan menşeli birçok forum ve inceleme sitesinde HTC One modeli için olumsuz eleştiriler yapılırken, Galaxy S4 içinse övgü dolu yazıların yer aldığı tespit edilmişti. Yapılan inceleme neticesinde ise yürütülen karalama kampanyasının bizzat Samsung Tayvan yetkilileri tarafından yapıldığı ortaya çıkmıştı.

teknik destek

Talihsiz bir durum olarak değerlendirilen olayın hemen akabinde Samsung Electronics resmi kaynaklarca bir özür yazısı yayınladı ve durumun personelin yetersiz eğitiminden dolayı kaynaklandığı ifade edildi.

Konunun takipçisi olan Tayvan Adil Ticaret Komisyonu konuya ilişkin yaptığı açıklamada Samsung’un 340 bin dolar para cezasına çarptırıldığını belirtti. Söz konusu ceza her çeyrekte milyar dolarlar kazanan bir şirket için önemli bir miktarı temsil etmese de, verilen karar marka prestiji açısından önem arz etmektedir.

kaynak: AndroidAuthority

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!