Samsung, iPhone 6’da Yer Verilecek A8 İşlemcisinin Üretimine Destek Verecek

blank

iPhone 5S’in 64-bit desteği sunan ilk mobil cihaz olmasıyla önemli bir sıçrama gerçekleştiren Apple, telefonda yer verdiği A7 işlemcisini Samsung cephesinden temin ettiği geçtiğimiz gün yapılan incelemelerden anlaşılmıştı. İkili arasında dünyanın birçok noktasında yaşanan patent anlaşmazlıkları ve sürdürülen amansız rekabetle birlikte ilişkiler ciddi oranda hasar görmüş fakat buna rağmen ticari ilişkiler çıkarlar doğrultusunda devam ediyor.

teknik destek

İkili arasında yaşanan ilişkiler şu an normal seyrinde devam ediyor görünse de, Apple’ın özellikle işlemci ve ekran üretimi noktasında Samsung’a olan bağlılığını en aza indirmek hatta bağlarını tamamen koparmak istediği biliniyor. Bu sebeple iPhone 6’de yer alacak A8 çip için  Tayvan Yarıiletken Üretim A.Ş. (TSMC) ile haziran ayında işbirliğine gidilmişti. İşlemcilerin tamamının TSMC tarafından sağlanması bekleniyordu oysa Güney Kore’de yayınlanan bir rapor, Apple’ın A8 işlemcisinde Samsung’a olan bağlılığın devam edeceğini ortaya koyuyor. 22nm fabrikasyon sürecinde üretim gösterecek A8 çipinin üretim aşamasında yaşanan sıkıntılar sebebiyle TSMC’nin tüm ihtiyacı karşılayamayacağı ifade edilirken, %30-40’lik dilimin Samsung cephesinden temin edileceği bildirildi.

Apple’ın 2015 yılında ise A9 işlemcisinde Samsung ile tamamen bağları koparmak istediği ve TSMC ile 14nm fabrikasyon sürecine geçmesi bekleniyor.

ilgili>> theverge

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!