Samsung SUHD TV nedir özellikleri nelerdir

Andronova
3 Minimum Okuma

Samsung markasının çıkardığı Smart Tv' lerden biri olan SUHD TV' nin özellikleri ve Smart TV'nin hangi fiyat aralığında satıldığını haberimizde bulabilirsiniz.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Samsung markasının çıkardığı Smat TV teknolojilerinden bir olan  SUHD TV’nin özelliklerini bu haberimizde yayınlayacağız. Yeni bir Smart TV almak istediğinizde teknoloji marketlere gittiğinizde görüntü olarak sizleri etkileyecek bir televizyon almak istersiniz. Smart TV almak isteyen bir çok kişi bu arayışları sonucu bunalmışlardır. Çünkü bir çok marka ve model bu marketlerde bulunmaktadır. Bu kadar marka arasından istediğiniz bir kalite de televizyon almak isterseniz bu  haberimiz sizlere öncülük edebilir

Samsung SUHD TV’nin özellikleri nelerdir

Samsung SUHD TV nedir özellikleri nelerdir

Son teknolojilerden biri olan Samsung SUHD TV’de Quantum dot ekran kullanmaktadır. Quantum dot ekran ile gerçek sürükleyici bir görüntü izleyebilirsiniz. Bu televizyonlarda bir çok özellik bulunmaktadır. Peki bu Smart TV’de kullanılan Quantum dot ekran teknolojisi nedir ?

Televizyonlarda tercihi belirleyen en önemli özellik görüntü kalitesidir. Görüntü kalitesi ise her geçen gün gelişmektedir. Neredeyse bu teknoloji takip etmek imkansız gibi durmaktadır. Bundan dolayı hazırladığımız bu makaleler sizlere bu konuda detek olacaktır. Buhaberimişze konu olan SUHD TV’de kullanılşan ekran olan Quantum dot’un görüntü kalitesinden biraz bahsedelim.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu ekran renk seçeneklerinin çoklukluğu ile dikkat çekmektedir. Neredeyse kırmızı, yeşil ve siyah renkleri gerçeğine yakın olarak capcanlı görünmektedir. Bu ekran aslında en temel renkleri işlemektedir. Bu teknolojiyi kısaca şöyle tanımlayabiliriz. Çok küçük nano boyutlarda bulunan Quantum diğer noktalara göre daha gerçekçi renkler üretebilmektedir. Bu teknolojide küçük noktalar mavi büyük noktalar ise kırmızı renkleri göstermektedir. Bu teknolojide ayrıca renklerin daha da canlı olabilmesi için küçük noktaları bir beyaz ışık ile kullanmaktadır. bu gelişmiş teknolojisi ile Quantum dot ekran diğer televizyonlardan 64 kat daha fazla renk seçeneği sunmaktadır. Buda 1 milyar renk seçeneği demektir. Bu kadar fazla renk seçeneği olunca kırmızı, mavi ve yeşil gibi renkler birebir orjinallerine dahada yaklaşmaktadır.

Ayrıca ekran parlaklığı yine televizyonlarda renkten sonra gelen diğer önemli özelliktir. SUHD TV’de kullanılan Quantum dot ekran 1000 nit’e ulaşan bir HDR teknolojisine sahiptir. Bundan dolayı ekranda parlak kısımlar daha da parlak görünmekle birlikte karanlık kısımlar dahada karanlık görünmektedir. Ayrıca bu ekran Ultra Black teknoloji ise ekranda herhangi bir yansıma oluşmasını engellemektedir. Bu asında şudur. Televizyonun olduğu odanın ışık düzeyi çok da önemli değildir. Her ışık ortamında canlı görüntüler sizlere sunmaktadır. Ekranda en küçük detayları bile bu özellikler bir araya geldiğinde görebilirsiniz.

Bu teknolojinin bulunduğu televizyonları 3500 TL’den başlayarak alabilirsiniz. Aynı teknolojiye sahip 11500 TL’lik Smart TV’nin bulunduğunu da belirtelim.


Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 17:19

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir