Samsung, Tizen İşletim Sistemine Sahip Gear 2 ve Gear 2 Neo Akıllı Saatleri Duyurdu!

Andronova
3 Minimum Okuma

Geçtiğimiz yıl IFA Berlin Fuarı’nde Galaxy Note 3 tanıtımı esnasında ilk akıllı saat tecrübesi Galaxy Gear‘i de tüketicilerle buluşturan Samsung, akıllı saat için eleştirilerin devam ettiği şu süreçte ikinci nesil Galaxy Gear akıllı saatlerin de duyurusunu gerçekleştirdi. Galaxy S5 ile tanıtılması beklenen akıllı saatin bir tane olması beklenirken, Samsung genel itibariyle aynı, sadece tasarım ve kamera tarafında farklılık sunan iki yeni akıllı saatin tanıtımını gerçekleştirdi.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Galaxy Gear’in fiyat, tasarım, pil süresi, kısıtlı özellikleri ve sadece belirli cihazlar tarafından destekleniyor olması en fazla eleştiri alan özellikleri olmuştu. Samsung tarafından duyurusu yapılan yeni saatler ise Samsung’un iddiasına göre birçok noktada daha gelişmiş özellikler sunuyor.

Akıllı saatlerde sağlanan en büyük değişim kuşkusuz değişen işletim sistemi oldu. Galaxy Gear’de Android işletim sistemine yer veren Samsung, Gear 2 ve Gear 2 Neo modellerinde ise Tizen işletim sistemine yer verdi. Henüz herhangi bir akıllı telefonda resmen yer almayan Tizen işletim sistemi fotoğraf makinesinin ardından bu defa akıllı saatlerde yer aldı.

Teknik özelliklere değinecek olursak; Gear 2 ve Gear 2 Neo’da 1.6-inç boyutunda 320 x 320p çözünürlüklü Super AMOLED ekran yer alıyor. Her iki saatin de gücünü 1GHz frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci belirliyor. 512MB RAM, 4GB dahili depolama, 2MP HD kamera (Gear 2 Neo’da kamera yer almıyor), 55 gram (Gear 2 Neo) ve 68 gram ağırlık (Gear 2), Bluetooth 4.0 ve kızılötesi desteği sayesinde müzik çalar, TV gibi bir çok cihazın kontrolünün sağlanması akıllı saatlerde öne çıkan özellikler.

Galaxy Gear pil noktasında fazlasıyla eleştirilirken, Samsung yeni nesil saatlerde 300mAh kapasiteli pile yer verdi. Söz konusu pil 2-3 gün kullanım süresi vaat ederken; akıllı saatler Tizen işletim sistemine sahip olmasına rağmen birçok Galaxy markalı akıllı telefon ve tablet tarafından desteklenecek.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Gear 2’de kamerayı bu defa kordon yerine gövdeye dahil eden Samsung, neredeyse kendisiyle özdeşleşen fiziksel home butonunu akıllı saatlere de dahil etmeye başladı. Gear 2 siyah, kahverengi ve turuncu renklere sahip olacak. Gear 2 Neo ise siyah, gri ve turuncu renkleri barındıracak. IP67 sertifikası sayesinde su geçirmez bir yapı sunan akıllı saatlerin fiyatına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, satış işlemi nisan ayı içerisinde başlayacak.

14 - Kopya235

ETİKETLİ:
Bu makaleyi paylaş
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir