Samsung TV Pin Kodunu Unuttum Pin Sıfırlama

Andronova
Yazar Andronova 3 Minimum Okuma

Samsung Smart TV pin kodu şifresini unuttum diyen çoğu kullanıcı çözümü bu yazıda bulacak. Televizyon pin kodu nasıl sıfırlanır nasıl kırılır teker teker resimli anlatımla göreceksiniz.

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Samsung Smart TV pin kodunu unuttum ve pin kodu nasıl sıfırlanır diye araştıranlar için kesin çözümünü görsellerimizde bulacaksınız. Olurda anlatımımız işe yaramaz ise, o zamanda çağrı merkezi aranıp model numarasına göre sıfırlama işlemi yapılır. Bazı eski ve yeni modellerde kumanda ile pin sıfırlama işlemi farklı olmakta.

Samsung k serisine sahip televizyonlar için pin sıfırlama işlemi ve diğer modeller için sıralama aşağıda yer alıyor. Samsung TV pin şifresi dört 0′ dan oluşmakta. Olurda bu şifre değiştirildi veya TV şifremi unuttum diyeniniz varsa o zamanda bu şifreyi sıfırlamanız için resetleme fonksiyonu var. 

Unutulan pin şifresini sürekli denemeyle bulmaya çalışmayınız. Belli bir deneme sayısından sonra artık deneme hakkı vermeyebilir. Şifre sıfırlamasının nasıl yapıldığını aşağıda bulacaksınız.

Samsung televizyonda pin kodu nedir?

Tüm televizyon modellerinin fabrikasyon şifresi 0000 sıfırdır. Ama bir çoğu kullanıcı tarafından değiştirilmekte. Pin şifresini değiştirenlerinde bir kısmı yeni pin şifresini unutuyor. Bunun için teknik servise dahi gidenler oluyor. 

Kumanda için pin sıfırlama adımlarını aşağıdaki görsellerde göreceksiniz. Bunlar standart, akıllı ve IR kızılötesi kumandadan oluşmakta. Sizde kumandanıza bakarak seçebilirsiniz. Eğer benzemiyorsa az da olsa hangisi olduğunu tahmin eder veya hepsini denersiniz. www.andronova.net

Sponsorlu Reklam
Ad imageAd image

Müşteri hizmetleri için bilgi Samsung destek hattı yazımızda.

Smart TV pin kodu sıfırlama

Düz ve Smart TV özellğinde olan televizyonlarda yöntem benzerlik göstermekte. Full HD veya 4K için özel bir işlem bulunmuyor. Pin şifresini sıfırlamak için yetkili teknik servise gitmenize gerek yok.

Yukardaki sorunun dışında bazı sorunları çağrı merkezi mesai saatleri dışında özel danışmanlık hizmeti veren firmalardan yardım alabilirsiniz. Gece hizmet vermekte.

image
Samsung TV pin kodunu unuttum
Samsung televizyon pin kodu nedir?
Samsung TV pin kodunu unuttum sorunu

Samsung pin kodu nasıl sıfırlanır veya pin nasıl kırılır diye arayanlar için bu haber kesin çözüme ulaştıracaktır. Bu işlem şifre kırma işlemi değil, sadece kumanda üzerinden pin’ i fabrika ayarlarına döndürmektir.

Samsung televizyonda şifre sıfırlama sorunu

Samsung TV şifre sıfırlama adımlarını uygularken ilgili bölümler açılmıyor veya açılıyor ama geçersiz şifre diyorsa, televizyonun fişini çıkarın ve biraz beklettikten sonra takıp tekrar deneyin. Sonrasında aşağıdaki önerilere göz atın.

Samsung TV şifremi unuttum sorunu yaşayanların yapacağı kontroller şöyle olacak:

  • Cihazın fişi çıkarılıp takıldıktan sonra hala sorun yaşıyorsanız, cihazın orjinal şifresini öğrenmek için kitapçık veya resmi müşteri hizmetleri ile görüşmenizi öneriyoruz.
  • Televizyon yazılım güncellemelerini kontrol edin. Varsa güncelleyin.
  • Televizyonunuzu fabrika ayarına döndürmeyi düşünün. Şifre istediğinde fabrika şifre değerini deneyin.
  • Yazılım kurulumunu düşünebilirsiniz. Bunun için USB bağlantısından flash bellek kullanılarak işlem yapılmakta.

Samsung TV destek hizmeti

Aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız yeterli olacak. İçeriğinde, canlı destek, WhatsApp destek, e-posta ile destek, işitme engelliler için destek ve Samsung’ un Members forum bağlantısı yer almakta.

Samsung TV Pin kodu nedir ve pin kodu nasıl sıfırlanır sitemizden destek alabilirsiniz.

Sonraki haber: Smart TV kanallar silindi nasıl geri getirebilirim

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir