Samsung’un Yeni Cihazı Kamera Odaklı “Galaxy S4 Zoom” Olabilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Mobil dünyasında kamera teknolojisi 2013 yılında kayda değer bir gelişme içerisinde. HTC One’da yer bulan ultrapiksel kamera, sahip olduğu 3 katman sayesinde daha fazla ışık depolayarak net görüntüler elde edilmesine olanak sağlıyor. Lumia 920 ise PureView ve optik görüntü sabitleme teknolojisi ile hem fotoğraf hem de video çekimlerinde sunduğu kalite ile en iddialı çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Andronova

Yılın ikinci yarısında ise Cyber-Shot teknolojisine sahip Sony cephesinden Honami  kod adlı bir telefon, Nokia cephesinde düşük ışıkta en iyi çekimi gerçekleştirdiği iddia edilen Xenon flaşlı Lumia 920 ve Full HD çözünürlüklü, kamera yetenekleri geliştirilmiş Nokia EOS kamera noktasında ciddi bir rekabet içerisinde olacak.

Geçtiğimiz yıl IFA Berlin etkinliğinde resmi duyurusu gerçekleşen Galaxy Camera her ne kadar bir telefon özelliği göstermese de sahip olduğu Android işletim sistemi ve donanım özellikleri ile bir telefondan beklenen neredeyse tüm detaylara sahipti. Akıllı telefonlarda kamera yeteneklerinin ön plana çıktığı şu günlerde Samsung’un Galaxy S4 Zoom adında yeni bir kamera odaklı telefon üzerinde çalıştığı bilgisine ulaşıldı. Donanım özelliklerinde vasat bir tablo çizen telefonda asıl dikkat çeken detay ise Galaxy Camera’da olduğu gibi 16MP çözünürlüklü 21x zoom oranına sahip bir sensörün yer alacak olmasıdır.

SM-C1010 kod numarasına sahip Galaxy S4 Zoom’un teknik özelliklerine değinecek olursak; 4.3-inç boyutunda QHD çözünürlüklü Super AMOLED ekran, 8GB dahili depolama birimi, 64GB’a kadar microSD kart desteği, Bluetooth 4.0, WiFi, A-GPS, Android Jelly Bean, TouchWiz Nature arayüz karşımıza çıkıyor.

Çıkış tarihi henüz netleşmeyen Galaxy S4 Zoom’un Galaxy Camera’da olduğu gibi IFA Berlin etkinliğinde resmiyet kazanması bekleniyor.

kaynak: PhoneArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın