Samsung Yeni Bir Rekora Hazırlanıyor!

2013’ün üçüncü çeyreği de geri de kaldı ve üreticiler geride kalan çeyrekte gerçekleştirdikleri gelir-kar-zarar durumunu raporlar halinde sunmaya başladı. HTC cepsinde yaşanan olumsuz tablo 3. çeyrekte de devam etti ve şirket ilk defa zarar ettiğini açıkladı.

Samsung cephesinde ise durum tamamen tersi istikamette. Mobil dünyasının bir numaralı ismi üçüncü çeyrek gelirleri için bir ön rapor yayınladı. Söz konusu rapor Samsung’un yen bir rekor kıracağını gösteriyor, ki Samsung’un yayınlamış olduğu ön raporlar her zaman doğru sonuçlar vermiştir.

Güney Koreli üreticinin üçünce çeyrekte beklediği toplam gelirin yaklaşık 54 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Faaliyet kârı ise 9.4 milyar dolar olarak belirlenmiş. Sonuçların doğru çıkması halinde Samsung bir önceki çeyrekte gerçekleştirdiği rekor geliri bir miktar daha ileri taşıyacak. Şirket geçtiğimiz çeyrekte 51 milyar dolar gelir elde ederken, faaliyet kârı ise 8.5 milyar dolar olmuştu. Samsung ayrıca geçtiğimiz yıl aynı çeyrek sonuçları dikkate alındığında faaliyet kârında %13’lük bir artış sağlayacak.

Gelirlere büyük katkı sunması beklenen Galaxy S4 satışlarının beklenilen seviyede olmamasına rağmen beklentinin bu deneli yüksek olması yatırımcılar ve hisse sahipleri açısında olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Üçüncü çeyrek akıllı telefon satış raporlarının açıklanması ile birlikte Güney Koreli üreticinin satışlarının ne yönde seyrettiğini de görmüş olacağız.

ilgili>> GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir