Samsung’dan Galaxy S 4’te Neden FM Radyo Olmadığına Dair Açıklama Geldi!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Daha önceden öğrendiğimiz üzere, şimdiye kadar Galaxy S serisine dahil olan her telefonda bulunan FM radyo, Galaxy S 4’te bulunmayacak; çünkü bu sefer Samsung FM radyo uygulamasını Galaxy S 4’e koymamaya karar verdi. Samsung’un açıklamasına göre bunun sebebi, insanların artık normal radyo yerine mobil veri aracılığıyla bağlandıkları çevrimiçi müzik servislerini tercih ediyor olması. Samsung Rusya’nın yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde (Rusça’dan çevirilmiştir.):

Andronova

“Yaptığımız araştırmalar, ilginin dijital yayınlara kaydığını göstermekte. Özellikle müzik içeriklerinin elde edildiği kaynakların sosyal ağlar ve YouTube kanalları aracılığıyla olduğunu görmekteyiz. Ürünlerimizden amiral gemisi niteliği taşıyanlar, dijital içerek kullanan ve buna bağlı olarak bilgi tüketimlerini çağdaş format ve kanallar aracılığıyla yapan müşterilerimiz üzerine odaklıdır.”

Radyonun klasik kanallar aracılığıyla kullanımının eskiye göre çok daha az olduğunu hepimiz zaten biliyoruz; fakat ülkemizde mobil verinin ne kadar pahalı olduğu düşünüldüğünde, bu durumun Türk teknoloji severleri çok da sevindirmeyeceği aşikar. Sizce Samsung’un verdiği karar doğru mu? Siz de telefon üzerinden radyo uygulamasını sık kullananlardan mısınız?

Kaynak: SamMobile, Hi-Tech-Mail.ru

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın