Samsung CES 2014’te Yeni Nesil İşlemcilerini Tanıtacak

CES 2014 7 Ocak ile 10 Ocak tarihlerinde Amerika’nın Las Vegas kentinde yapılacak ve bizde sizler için en güncel haberleri vermeye çalışacağız. Fuar yaklaştıkça fuara katılacak firmaların yapacakları sürprizler ile ilgilide bazı küçük ipuçları bizlere sunuluyor. Gelen bilgilere göre Samsung’un yeni nesil işlemcileri CES 2014’te tanıtılacak. İşlemcileri tanıtacak diyoruz çünkü Samsung 2 farklı işlemci tanıtacak.

teknik destek

Apple’ın kuyuya 64 bitlik bir taş atmasının ardından tüm işlemeci üreticilerinden 2014 yılı içinde 64 bit bir işlemciler bekleniyor. Samsung bu beklentiyi CES 2014’te karşılayacak ve yeni nesil telefonlarında kullanacağı 64 bit destekli Exynos 6 işlemcisini tanıtacak. Bunun yanında LTE destekli düşük performanslı bir işlemci daha tanıtması beklenirken bunun kod adının da Exynos S olacağı söyleniyor.

Exynos 6’nın Snapdragon 800’e göre 1,43 kat daha hızlı olacağı söylenirken unutulan bir konu var ki oda Exynos 6’nın rakibinin Snapdragon 800 değil de Snapdragon 800 AC ve Snapdragon 805 olacağıdır. Exynos 6 yine Snapdragon çözümlerinin gerisinde kalır ve Samsung Note 3’teki gibi özellikleri ve yongaları farklı telefonlar üretmeye devam ederse sanırım amiral gemisi telefonlar açısından kendi ipini çekecektir. Bir çok kullanıcı 4K video çekememeyi sorun etmese de ben kendi şahsım adına Note 3’ü tercih etmeme sebebim olarak bunu gösterebilirim. Bu konuda sizin yorumlarınızı gerçekten çok merak ediyorum. 4K video çekimi yapamamak sizin için önemsiz mi yoksa daha fazlasını yapabilen bir telefonu istemek en doğrusu mu?

Exynos S

Uzun zamandır konuşulan ama üst düzey Samsung yöneticilerinin bile yalanladığı Samsug’un 4+4 çekirdekli telefonlarının işlemcilerinin 8 çekirdek olarak çalıştırılmaya başlanması ile ilgili bir yazılım güncellemesi var. MediaTek firmasının 2015 yılı içinde dünyanın en büyük mobil işlemci üreticisi olacağını varsaydığımızda Octa çekirdekli MT6592 gerçek 8 çekirdekli işlemcilerini yakında Çin menşeli telefonlar başta olmak üzere bir çok cihazda görebileceğiz. Bununla birlikte de Galaxy S4 Octa 5410 ve Note 3 Octa 5420 işlemcilerine 8 çekirdeğin belli bir oranda kullanımına olanak tanıyan bir güncellemeyi de CES 2014’te bekliyoruz. Bakalım Samsung bize ne tür sürprizler yapacak?

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir