Samsung’un ilk Akıllı Saat Çözümü Galaxy Gear Resmen Tanıtıldı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Google Glass ile birlikte giyilebilir teknolojinin günlük yaşamdaki etkisi daha fazla hissedilmeye başlamış olsa da, önümüzdeki birkaç yıl boyunca akıllı saat çözümlerin gözlüklerin önüne geçmesine kesin gözüyle bakılıyor. Dünya devi birçok üretici bu noktada Ar-Ge çalışmalarını aralıksız sürdürürken, söz konusu çalışmalar içerisinde uzun bir süredir yer alan Samsung, Galaxy Note 3 ile birlikte ilk akıllı saat tecrübesi olan Galaxy Gear modelini duyurdu.

Galaxy Gear şu an için sadece Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 Editon modellerine destek sunarken, cihazın kısa süre içerisinde sunulacak güncelleme kapsamında Galaxy S III, Galaxy S4 ve Galaxy Note II modellerine de destek vermesi bekleniyor.

1.63-inç büyüklüğünde 320 x 320p çözünürlüklü Super AMOLED ekranın yer aldığı akıllı saatte 1.9MP çözünürlüğe sahip otomatik odaklı, HD video kaydı gerçekleştiren ve makro mod çekimler sunan kamera yeteneklerine sahip. Bunlara ek olarak cihazda mikrofon ve hoparlör de yer almakta.

800MHz hızında çalışan Exynos işlemci (detayları henüz açıklanmadı) ve 512MB RAM’den güç alan Galaxy Gear’de 4GB dahili depolamaya yer veriliyor. Özel bir şarj girişine sahip cihazın batarya kapasitesi ise 315mAh. Samsung’un iddiasına göre söz konusu kapasite tüm gün için yeterli olacak.

Bluetooth 4.0 LE sayesinde bağlantı esnasında düşük güç tüketimi sağlayacak cihazın aynı zamanda bir aksesuar olduğunu da göz önünde bulunduran Samsung bu noktada kullanıcılara 6 farklı renk seçeneği sunuyor.

Akıllı saat, Bluetooth bağlantısı sayesinde destek sunan telefon ve tabletlerle senkronize halinde olacak ve kullanıcıların bu sayede gelen aramalar, metin mesajları, Facebook, Twitter, eposta, ajanda kayıtları, harita servisleri, fotoğraf çekme ve müzik çalar gibi akıllı telefonlarda yer alan birçok detayı eş zamanlı olarak yönetmesini sağlayacak.

Galaxy Gear’de İlk aşamada 70 adet uygulama (Evernote, Path, RunKeeper, MyFitnessPal, TripIt, Line, Vivino, eBay, Pocket, Banjo and Atooma.) ön yüklü olacak.

1.5 metrelik mesafeye kadar telefon ya da tabletin kontrolünü sağlayan akıllı saatin satış işlemine 25 Eylül 149 ülkede başlanacak. Belirlenen fiyat ise 299 dolar.

Xdw1Lqn6OEA” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

ilgili>> AndroidandMe, SamMobile

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir