Samsung’un Oyun Kontrolcüsü GamePad Satışa Sunuldu!

Samsung’un Oyun Kontrolcüsü GamePad Satışa Sunuldu!

Andronova

Samsung mart ayında Galaxy S4‘ü tanıtırken telefonun yanında birçok aksesuarı da görücüye çıkarmıştı. Bu aksesuarlar arasında en dikkat çekeni ise GamePad olmuştu. Günümüz mobil cihazlar sergiledikleri oyun deneyimi ile konsolları yakalamak üzere. Ancak oyun oynanış dokunmatik ekranlarda kullanıcıların hala zorlandıkları bir nokta. Üreticiler ise bu durumu aşmak için çeşitli aksesuar tanıtımları gerçekleştiriyor.

Samsung’un GamePad isimli  aksesuarı oyun tutkusunun artması ve daha iyi kontrollerin önünü açıyor. Bluetooth yoluyla bağlantı kurabilen ve NFC eşleşmesi yapabilen aksesuar 4 ila 6.3-inç arasındaki ekran boyutuna sahip Android cihazların tümünü destekliyor. GamePad şu an için 35 oyuna destek sunuyor ve ilerleyen dönemlerde bu sayının daha artacağı kaydediliyor. Cihaz ayrıca HDMI kablo aracılığıyla oyun deneyimini daha büyük ekranlara yansıtabiliyor.

Xbox One oyun kontrolcüsüne benzer bir tasarımda olan Samsung GamePad, tanıtımı üzerinden aylar geçti ve Samsung nihayet resmi satışlara başladı. Güney Koreli üreticinin GamePad’in tasarımında bazı değişiklikler sunduğunu da görüyoruz. Samsung tarafından önerilen bir fiyat yok ancak İngiliz perakende devi Clove, oyun kontrolcüsünü 80 sterlinden (264 lira) satışa sunmuş durumda. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen GamePad için 300 liralık bir fiyat ön görülebilir.

GamePad’in diğer özelliklerine değinecek olursak; Bluetooth 3.0, NFC , HID kontrol Tuşları, D-Pad (8 yönlü), 2 Analog Sticks, 4 aksiyon düğmesi , 2 tetikleyici düğme, seç ve başlat düğmeleri, PLAY düğmesi, 137.78 x 86.47 x 31.80mm boyutlar, 195g ağırlık, şarj edilebilir 160mA pil ve siyah renk.

1 (2)

234

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.