Samsung’un Tizen Tabanlı Telefonu Samsung Z1 Resmi Olarak Duyuruldu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Tizen OS’lu ilk akıllı telefonu olma özelliği taşıyan Samsung Z1 resmi olarak Hindistan’da duyuruldu.

Andronova

Giriş seviyesi bir telefon olan Samsung Z1, 4 inç 480×800 piksel ekranı, 1.2 GHz dual-core işlemcisi, 768MB RAM’i, 4GB dahili hafızası ve 64GB’a kadar microSD kart desteğinin yanı sıra, 1500mAh bataryaya, 3.1MP arka ve *.3MP ön yüz kamerasına sahip.

Samsung’un Tizen işletim sisteminin deneyimini giriş seviyesi bir cihazla sunması finansal olarak yatırımı riske etmemek açısından mantıklı. Diğer taraftan 90$’lık bir fiyattan satılacak Samsung Z1’in Tizen OS’u gayet başarılı bir şekilde taşıdığı da söylenebilir.

samsung-z1-resim-1

Samsung’un söylediğine göre Tizen OS çok hafif, yani cihazı hiç zorlamayan ve donanımlarını minimum ölçüde kullanan bir işletim sistemi. Bu sebeple de Samsung Z1 gibi giriş seviyesi bir cihazda dahi zorlanmadan çalışabilmekte.

Ülkemize henüz ne zaman geleceği belli olamayan Samsung Z1’in Tizen ile bir değişimin ilk adımını attığı kesin. Bakalım Samsung kendi işletim sistemi Tizen’iyle Android’e bağımlılığını azaltabilecek mi?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.