SanDisk’ten 95 MB/s Hızına Sahip SD Kart

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Hafıza kartları ve usb bellekler konusunda ünlü firma SanDisk; okuma/yazma hızı konusunda dünyanın en hızlı hafıza kartını duyurdu. 90 MB/s yazma ve 95 MB/s okuma hızına sahip kart, UHS Speed Class 3 (U3) olarak geçiyor.  Geçen hafta duyurduğu dünyanın en yüksek kapasiteli 512 GB Extreme Pro karttan sonra, sektörün en hızlı kartını üreterek diğer rakiplerine meydan okudu.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

SanDisk Extreme Pro kartları daha çok 4K 2160P çözünürlükte video kaydı yapanları hedef alıyor. Günümüzde, markaların amiral gemi telefonlarının da 4K video çekmeye başlamasıyla hafıza kartlarının yazma hızları oldukça önem kazandı.

Telefonların şu an ısınma sorunu ve yazma hızlarının düşük olması sebebiyle 4K video çekimine sadece 5 dakika için izin vermesi sorun olurken, bu kart ile video kaydetme sorunun ortadan kalkması bekleniyor. Telefonların 2160P video kaydı yaparken ısınması içinse şu an için bir çözüm yok. Tabi bu kartın sadece telefonlarda değil, profesyonel makinelerde de kullanılacağını unutmamak lazım.

Sandisk bu kartı 16, 32 ve 64 GB kapasite ile satışa sunmuş durumda. Ancak teknolojinin yeni olması sebebiyle, en düşük kapasiteli kartın yurt dışı satış fiyatı 80$ iken 64 GB için bu fiyat 300$’ı buluyor. Eğer kullandığınız cihaz 512 GB hafıza kartı destekliyor ise, 95 MB/s hızına sahip bu kartın bedeli ise 800$. Siz bu kart kapasitesi ve hızı hakkında ne düşünüyorsunuz?
sandisk

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak