Sızan Yol Haritası Galaxy S4, Galaxy S III ve Galaxy Note II için Android 4.3 Güncelleme Programını Onaylıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Samsung’un Android 4.3 güncellemesi için uzun bir süredir çalışmalar sergilediği biliniyor. Kimi telefonlar için Android 4.2.2 güncellemesini sağlanamayan stabilite sebebiyle atlamak zorunda kalan Güney Koreli üretici, elde edilen bilgi ve belgelerden anlaşıldığı üzere ekim ayı içerisinde Android 4.3 güncellemesinin dağıtımına başlayacak.

teknik destek

Samsung ile yakın ilişkiler içerisinde olan SamMobile, bir süre önce bir güncelleme takvimi açıklamış ve bu yönde umutlu haberler aktarmıştı. Fransız taşıyıcı SFR’nin yayınlamış olduğu resmi güncelleme programı ise SamMobile‘ı onaylar nitelikte.

Belgeye göre Samsung beklenildiği gibi güncellemenin dağıtımını ilk olarak ekim ayı içerisinde Galaxy S4 için başlatacak. Kies ve FOTA (şebeke) üzerinden dağıtımı gerçekleşecek güncelleme, kasım ve aralık döneminde ise Galaxy S III ve Galaxy Note II modellerine sunulacak. Özellikle Galaxy Note II cephesinde büyük ölçekli bir güncelleme uzun süredir bekleniyor.

Samsung güncellemeleri tarih noktasında bölgesel farklılıklar gösterebilir. Özetle Galaxy S4 güncellemesinin ilk olarak bir Avrupa ülkesinde başlaması bekleniyor. Kim bilir ülkemize ulaşması kasım ayını bulabilir.

Galaxy Note ve Galaxy S II cephesinde ise sessizlik devam ediyor. Her iki telefon için de Android 4.3 ile resmi desteğin kesilmesi bekleniyor. Tabi Android 4.3 desteğinin sunulmaması ihtimalini de sanırım göz önünde bulundurmak gerekir.

update-plans-4.3-620x195

ilgili>> Phandroid

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!