Snapdragon 820 İşlemcileri Samsung Üretecek!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Dünya’nın en büyük mobil işlemci üreticisi Samsung, bu alanda en büyük rakibi Qualcomm’un yeni yongası Snapdragon 820 işlemcileri üretecek.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Şüphesiz üretim gücüyle Dünya’daki sayılı firmalardan olan Güney Koreli teknoloji devi Samsung, satış rakamları açısında liderliği sürdürdüğü akıllı telefon pazarında, bu cihazlara gücünü veren işlemcilerin üretimi konusunda da pazarın en büyüğü konumunda.

Apple‘ın iPhone ve iPad modellerinde kullanılan ve son olarak Apple A9 işlemciyi de üreten Samsung, şimdi mobil işlemci üreticisi konusunda en büyük rakibi olan Qualcomm‘un yeni nesil yongası Snapdragon 820‘nin de üretimini üstlenecek.

Apple’ın da olduğu gibi, Qualcomm’da işlemcilerinin üretiminin bir kısmını Çinli TSMC fabrikasında gerçekleştiriyordu. Ancak görünüşe göre Apple’ın ardından Qualcomm’da TSMC’de üretimi durdurma kararı almış ve bu durumda Samsung’a yaramış ki zaten Güney Koreli şirket bu alanda en iyi seçenek.

snapdragon 820

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Samsung tarafından 14nm FinFET teknolojisi ile üretilecek olan Snapdragon 820 yongalarının Galaxy S7 modelinde kullanılacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Aynı zamanda kendi Exynos yongalarıyla da oldukça başarılı olan Samsung, üç farkmı modeli bulunacağı söylenen yeni amiral gemisi Galaxy S7 modellerinde, Exynos 8890 ve Snaprdagon 820 yongalarını kullanacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak