Sony, Android 4.3 ve Android 4.4 Güncelleme Planlarına Açıklık Getirdi! Hangi Cihazlar Güncellenecek?

Andronova

Google geçtiğimiz günlerde Android’in en yeni sürümü 4.4 KitKat’i resmen duyurmuştu. İlk olarak Android ortaklarından HTC resmi bir açıklama yayınlayarak One modeli için Android 4.4 güncellemesinin ocak ayı içerisinde başlayacağını belirtmişti. One Max, One mini ve Butterfly S modelleri içinse ilerleyen günlerde yeni bir açıklamanın yapılacağı ifade edilmişti.

Android 4.4 güncellemesine ilişkin en detaylı açıklama ise Sony’den geldi. Japon üretici resmi site üzerinden yaptığı açıklama ile hem Android 4.3 hem de Android 4.4 güncellemesine kavuşacak cihazları bir bir açıkladı.

İlk olarak  Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia SP, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 ve Xperia Tablet Z için önümüzdeki aydan itibaren Android 4.3 güncellemesinin dağıtımı başlayacak. Güncelleme sadece yukarıda saydığımız cihazları kapsamayacak. Sony aynı zamanda Xperia T, Xperia TX ve Xperia V modellerinin de Android 4.3 Jelly Bean sürümüne yükseltileceğini açıkladı.

Sony, Android 4.4 güncellemesi kavuşacak modelleri de belirledi. Buna göre; Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Z1, Xperia Z Ultra ve Xperia Tablet Z, Android 4.4 güncellemesine kavuşacak. Detaylı takvim önünüzdeki günlerde açıklanacak.

Sony ayrıca güncelleme işleminin aşamalı bir süreç olduğunu, pazar ve taşıyıcıya göre sürecin değişebileceği bilgisini de verdi.

kaynak: blogs.sonymobile

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir