Sony, Android 7.1.1 güncellemesi yayınlayan ilk üretici olmak istiyor!

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Japon teknoloji devi Sony, 5 Aralıkta yayınlanan yeni Android 7.1.1 Nougat güncellemesini yayınlayan Google haricindeki ilk OEM üretici olmak için kolları sıvadı. Teknoloji haberleri!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Edinilen bilgilere göre Sony‘nin Xperia Concept geliştirici takımının şuanda en önemli önceliği arasında Android 7.1.1 güncellemesi bulunuyor.

5 Aralıkta Pixel ve Nexus cihazlar için Google tarafından yayınlanan ve bir kaç gün önce de tüm OEM üreticilerle paylaşılan Android 7.1.1 Nougat kaynak kodları sonrasında firmalardan güncelleme adımları gelmeye başlamıştı.

Sony tarafından yapılan açıklamada; “Bu güncellemeyi Google haricinde diğer satıcılar arasında daha hızlı yayınlayan biri olursa, çürük domateslerinizi hazırlayın!” şeklinde bir ifade kullanarak, güncelleme konusunda ne kadar istekli ve agresif politika izlediğini gözler önüne seriyor.

Neredeyse tüm çalışmaları tamamlayan Japon teknoloji devi, şimdi Google tarafından gelecek uygulamaları (GAPPS) ve Uyumluluk Test Paketini bekliyor. Sony, Android 7.1.1 güncellemesi yayınlayan ilk üretici olmak istiyor!

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Android cihaz üreticilerinin en önemli sorundanın başında gelen güncelleme problemi, Sony gibi firmaların bu yöndeki güzel adımlarıyla birlikte çözüme kavuşacağa benziyor. Eğer bu sorun da aşılırsa, hali hazırda %90 civarında pazar payına sahip olan Android işletim sisteminin önüne hiç bir mobil işletiminin geçebilmesi mümkün gözükmüyor. Umarız diğer Android üreticileri de Sony’yi izler ve ders alırlar ki, biz kullanıcılar olarak nihayet güncel cihazlarımızla nefes alabiliriz.

Sony, Android 7.1.1 güncellemesi yayınlayan ilk üretici olmak istiyor!

Gelelim bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağına. Edinilen bilgilere göre Sony, Android 7.1.1 güncellemesini Xperia X, Xperia Z5 serisi, Xperia X3+ ve Xperia Z4 Tablet gibi bir çok Xperia modeli için Şubat ayı içerisinde yayınlayacak.

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir